Skocz do zawartości

Nierównosci - jak zlikwidować?


Gość KickerF1

Rekomendowane odpowiedzi

Gość KickerF1

Witam, jestem tu nowy, jednak pracuję już nieco czasu z 3ds maxem. Zajmuję się modowaniem symulatora rfactor. Zrobiłem już kilka modów i torów. Ostatnimi czasy zająłem się pracą nad torem ulicznym Monaco. Zaimportowałem bazowe pliki w formacie 3ds. i zacząłem edytować tor. Po sprawdzeniu tego wszystkiego w grze napotkałem pewne problemy, mianowicie droga jest dość wyboista. I tu pytanie do was, czy jest jakieś narzędzie do wyrównania asfaltu? Nie potrafię tego idealnie wyprostować z poziomu vertexów. Liczę na waszą pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

jest opcja ktora sluzy do wyrownywania vertexow wzdluz wybranej osi (x, y, z). a robi sie to tak: zaznacz vertexy ktore chcesz wyrownac do jednego poziomu, poszukaj w edit poly opcji "Make planar X Y Z" - kliknij na wybrana os (zgaduje ,ze jesli to dorga to chodzi o os z).

ponadto mozesz zaznaczyc wszystkie vertexy danej plaszczyzny ktora chcesz wyrownac i zeskalowac je pare razy na maxa do srodka wzdluz osi z (ale ta metoda jest mniej profesjonalna :)

 

jesli chcesz wyrownac powierzchnie a droga ma zmienna wysokosc to sprobuj jak ci mowili - smoothowe modyfikatory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności