Skocz do zawartości

Adobe Design Achievement Awards (ADAA 2014)


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Można już zgłaszać prace do czternastej edycji konkursu Adobe Design Achievement Awards (ADAA), dedykowanego utalentowanym studentom z całego świata, którzy wiążą swoją przyszłość i karierę z projektowaniem graficznym, fotografią, ilustracjami, animacją, filmem cyfrowym, programowaniem oraz grafiką komputerową.

 

Pełna treść: Adobe Design Achievement Awards (ADAA 2014)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

studentom którzy wiążą swoją przyszłość i karierę z projektowaniem graficznym, fotografią, ilustracjami, animacją, filmem cyfrowym, programowaniem oraz grafiką komputerową

dodac socjologię i kulturoznawstwo to McDonaldsy moga startować druzynowo ;)

 

Fajnie ze jest coś takiego, nie kojarzę żadnej nagrody w Polsce, ktora bylaby graficznym oskarem i byla rozpoznawalna. Logo adobe na pewno jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no jest mnostwo konkursow. zwykle dlatego ze można na organizacji dobrze zarobić. Mam newsletter jakiejś tam branżowej gazetki i nigdy przez chyba 7lat nie słyszałem by jakikolwiek dzial PR agencji chwalił się, że np. trzech ich projektantów zdobyło tytuł Projektu Roku STGU. Chodziło mi o prestiż. Do tego medal tak wyjściowy, ze nic tylko na pierwszą stronę gazet wrzucac. Ale projektanci wiedzą lepiej, co się sprzeda ;)

 

wiec to raczej nie oskar o jakim myslalem i jaki mozna porownac z nagroda Adobe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie spłaszczał bym znaczenia konkursów STGU. Dlaczego? Chyba warto zerknąć w jury ;) To, co konkurs Adobe daje w skali międzynarodowej, to STGU daje na terenie Polski. Bardzo możliwe, że nigdy nie słyszałeś o nagrodach STGU na produkt roku bo są przyznawane od 3 lat. Oczywiście nie jest to Red Dot ale pomału rośnie na znaczeniu. A kolejnym konkursem, który staje się graficznym oskarem dla studentów jest chociażby konkurs "Najlepsze dyplomy projektowe" przyznawane przez kwartalnik 2plus3d. Też jest od niedawna i swoim zasięgiem wykracza poza teren Polski. Tworzą się też lokalne konkursy jak na przykład "Śląska rzecz" i inne. Myślę, że nie ma na co narzekać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w żaden sposób nie deprecjonuje wartości tego wyróżnienia. Tylko prestiż tych nagród nie jest i raczej nie będzie niczym co można odnieść do fenomenu oskarów. Np. Effie jest wydarzeniem medialnym, ale zapewne wypłynął z uwagi na tryb oceniania. Oczywiście życzę jak najlepiej, oraz by stały się wyróżnieniem w branży.

Tak oczywiście słyszałem o nagrodach 2+3D i bardzo mnie cieszyły na początku. Tylko jak bierzesz do ręki magazyn (dosyć drogi jak na pismo dla onanistów), gdzie 30% to tematy ważne o tyle, ze kolega robi z nich doktorat i musi mieć gdzieś publikację, a Ty (ja) głupi za to płacisz, to później tytuł na 'cokolwiek najlepszego' z tego pisma możesz spokojnie spuścić w kiblu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że nigdy żadna polska nagroda z branży graficznej nie będzie najlepsza na świecie, tak samo jak Złota Palma nigdy nie przebije Oskara. A co do naszego podwórka to nie tyle co takie nagrody mało znaczą, co większość firm ma to po prostu gdzieś, że aplikująca osoba coś tam wygrała. Na dobrą sprawę osobiście chyba bardziej niż wygrać STGU wolałbym forumową bitwę, nagrody są, branża widzi, no i ten złoty znaczek przy nicku :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności