Skocz do zawartości

Header challenge


robi91

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Oo.. jest potencjał. Ale jest teżkilka podstawowych błędów?

 

Minusem jest ten ranking, który stworzyłeś. Raz, że odsyła ludzi do strony, wychodzisz z gry. Niefajne to ogólnie. Dwa, że nie wiedziałem, że po wpisaniu nicku to gdzieś ląduje. Tutaj możesz mieć grupę userów niezadowlonych z tego powodu. No i ogólnie ranking na stronie nie wygląda dobrze. Dlaczego?

 

Bo nie wiem czy wiesz, ale Google wypuściło wraz z Google Play Services - http://developer.android.com/google/play-services/games.html

Korzystaj z tego!

 

Pamiętasz Flappy Bird? Cała radocha w tej grze to było oglądać i porównywać wyniki ze znajomymi lub osobami, które śledzisz w G+. Banalnie prosta jest implementacja.

 

Jesli nie masz, znajdz gdzies oficjalne apk Flappy Bird i zobacz o co chodzi. To byl dla mnie najlepszy przyklad wykorzystania tego.

 

Daje 5*, bo projekt na plus, ale pomyśl o tym. TO może niesamowicie zwiększyć popularność. I naprawdę za wiele nie trzeba kodować, aby to zaimplementować.

 

Kolejny babol - w Google Play Store podałeś zły adres strony: http://digitalparadise.pl/headerchallenge/ Popraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za opinię i sugestie.

Wyniki na stronie dopiero pojawiają się po udostępnieniu(Ikonka po prawej ;p), czyli jeżeli ktoś sobie nie życzy to nie musi udostępniać nicku. Bardzo dobry pomysł jest zamiana tego na sposób który podałeś, aktualnie użytkuję iosa i tam jest też coś podobnego i bardzo dobrze się to sprawdza, nie wiedziałem że google wprowadziło coś podobnego. Wielkie dzięki za informacje i linka na pewno w przeciągu kilku dni ukaże się aktualizacja w której będzie to zaimplementowane :)

Co do strony to powinna jutro się ukazać, niestety nie zdążyłem ze wszystkim sam się uporać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Wprowadziło. I świetnie się sprawdza. Wrzuć to. Bo powiem jeszcze tak. Google po cichu promuje takie produkcje, które z tego korzystają. Jest szansa, że Ci się uda. Ale to naprawdę świetnie działa, jest proste. Sama aktywacja to logowanie za pomocą Google, nic nie trzeba robić. Bajka.

 

Po komentarzu już wiem, że dasz rade.

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] No i ogólnie ranking na stronie nie wygląda dobrze. Dlaczego?

 

Bo nie wiem czy wiesz, ale Google wypuściło wraz z Google Play Services - http://developer.android.com/google/play-services/games.html

Korzystaj z tego!

 

Pamiętasz Flappy Bird? Cała radocha w tej grze to było oglądać i porównywać wyniki ze znajomymi lub osobami, które śledzisz w G+. Banalnie prosta jest implementacja. [...]

 

Szkoda tylko że ranking w grach na andka i tak nie ma żadnego sensu, bo wyniki przeważnie są fałszowane (zhackowane), przez osoby ze zrootwanym smartphonem i zainstalowanym CIHem. Fajna funkcja jeśli chcemy porównywać wyniki tylko między znajomymi, jeśli już o chodzi porównywanie wyników ze "Światem" to wychodzi kiepsko.

 

@topic

Dzisiaj przetestuje, lubie takie proste gierki na fona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Veezen: nie zgodzę się. Flappy Bird źle to zrobiło i dało się*to zrobić lepiej. Ale o ile Public może i były sfałszowane to np. wśród kilkudziesięciu znajomych z kręgów - wyniki były OK.

 

Łatwo odsiać te sfałszowane jeśli takie są. Więc jeśli to ma być argument dla Ciebie, że nie warto to nie zgadzam się*zupełnie. W moich kręgach to napędzało walkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak robiles kiedyś gry konkursowae na FB to wiesz czego się spodziewać po cziterach i nie jest tak trudno w sumie zablokować oszustów. Ale to zaczyna się opłacać jak wypuszczasz większy tytuł. Niemniej wciąż jest to coś dodatkowego - tak jak pisał Adek filtry GPlay inaczej będą traktowały Twoją grę z ich ficzersami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i problem ten widzimy głównie przy produkcjach, które są popularne. Ale np Drifty Driver. Też po popularna malutka gra i nie zauważyłem tego.

 

Nie uważam, że to jest jakiś problem. Sporo developerów, których znam czy nawet śledzę uważa to za niezły boost grywalnosci.

 

 

Sent from my phone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem że dużo wyników jest oszukana w tego typu rankingach, swoje dane przesyłam zaszyfrowane z nagłówkiem wiec myślę że ciężko będzie przesłać nieprawdziwe dane(lecz nie ma rzeczy niemożliwych :P). Gdy dodam gplay to również zostawię aktualny sposób i będę mógł porównać wartości i sprawdzić ile osób "polepsza" swoje wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na google play ukazała się aktualizacja w której dołączyłem funkcjonalności które mi doradziliście (Za co bardzo dziękuje :)). Jeżeli będziecie mieli czas i ochotę to zapraszam do testowania:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności