Skocz do zawartości

Teczka ewichan


ewichan

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Dawno tu nie zaglądałam, dlatego zakładam nową tekę. Wszelkie uwagi mile widziane w szczególności w temacie koloru i bryły bo podobno z tym mam największy problem :/

 

Tak więc bez zbędnej paplaniny oto moje artworki, niektóre stare, niektóre całkiem świeże:

 

Frozed-Dragon.jpg

dead-profile.jpg

 

 

death-barbarian.jpg

Space-ship.jpg

 

Halo.jpg

mountains1.jpg

Werewolf.jpg

robot.jpg

Warrior1.jpg

factory.jpg

whales.jpg

forest.jpg

 

Z góry dzięki za komentarze, każdy będzie mega przydatny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

PodwojneD dzięki za odwiedziny!

Możesz sprecyzować nad czym dokładnie powinnam popracować przy postaciach? Sama jestem ślepa, wiem tylko że odbiegają od moich ideałów których się naoglądałam w necie :D

 

Tymczasem coś z zupełnie innej beczki:

witch.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skopiuj kilka fajnych prac, to dobrze ci zrobi. Myśl przy tym o świetle jak działa i wpływa na bryłe itd. Niech to nie będzie bezmyślne kopiowanie. Albo ustaw coś i rysuj na żywca.

NA razie nie rysuje własnych rysunków używając wielu źródeł światła. Poćwicz, zakładając, że światło pochodzi tylko z góry i jak wpływa na materie, twarz itd.

Później inne kierunki itd. Nadużywasz czornego. Widać to na rysunku z wilkołakiem i nie tylko.

Nie wiesz jak funkcjonuje świat. Te zielone światełka na wilkołaku wyglądają jak wylana farba fluorescencyjna.

Tego gościa niżej wykadrował bym inaczej. Po cholere mu te kolana itd.

W tym obrazku z góry przyda się jeszcze jakiś kolor. Jakby miał np. czerwone oczy to już było by lepiej. Ten poniżej podobnie.

To co piszę to moje opinie. Nie obraź się czasem. Nie popłacz, heh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O konkretne komentarze się nie obrażam wręcz jestem mega wdzięczna :)

Widziałam że sporo ludzi robi kopie obrazów klasycznych artystów w ramach ćwiczeń, w sumie może to nie głupie? Rysunków z żywca już sporo przerobiłam i ciągle coś tam szkicuję/maluję więc o to się nie martw ;)

Różne źródła światła przyznaję nie są proste do namalowania z wyobraźni, no ale cóż od czegoś trzeba zacząć, i z pewnością na tym nie przystanę. Dzięki że zwróciłeś na to uwagę tak samo jak na nadużywanie czerni, wiem na co szczególnie zwracać uwagę następnym razem.

Zielonych neonów niestety nie miałam przyjemności zaobserwować w naturze, co najwyżej na zdjęciu dlatego ciężko mi jest namalować coś tego typu, nie zmienia to faktu że te światełka zupełnie nie pasują do tej ilustracji...

 

Jeszcze raz wielkie dzięki za odwiedziny i wyczerpujący komentarz ;)

 

- - - Połączono posty - - -

 

A tymczasem szkic robocika...

Giant-robot.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ośmielę się i napiszę co nieco od siebie, choć wyjadaczem ani trochę nie jestem.

Się uwzięłaś na te zielony gluty ;) W ostatnim brak odbić na poszczególnych powierzchniach od zielonych światełek. Duża paćka zrobiona softem nie zastąpi prawidłowych odbić na bryle. No i chyba w ogóle światło jest takie nie wiadomo skąd (chociaż zawsze można się tłumaczyć, że śnieg, że dużo światła odbitego itd ;))

Pejzażyki super, w lesie tylko brak perspektywy powietrznej, przez traci się poczucie głębi.

Przyczepię się jeszcze do katedry - niektóre portale walą się w perspektywie, zwłaszcza lewy dolny. Mogłabyś lepiej rozrzeźbić w niej światłocień. Może też jakiś węzeł?

Najpierwsiejsza praca i przedostatnia podobają mi się kolorystycznie, lubię taki klimat (może i nieco cukierkowy, ale co tam :))

Edytowane przez cho.co
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odwiedziny :) Owszem z zielonym się uparłam bo jak coś nie wychodzi to trzeba to rysować tak długo aż wyjdzie ;) Masz rację, miękki pędzel sprawy nie załatwi, spróbuję światła odbitego, może coś wyjdzie.

 

Co do lasu to teraz to widzę... a coś mi tam ciągle nie pasowało...

W katedrze chyba coś ze światłem przeszalałam, a jak wiadomo światło tworzy bryłę... takie wielkie dziursko wyszło :D Dzięki za korekty, w wolnej chwili poprawię co się da :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nadużywasz czerni:) nie umiesz jej tylko dobrze wykorzystać. zobacz prace marońskiego albo morano! tam jest głównie czerń plus kilka kolorów, przeważnie błękity albo żółcienie. wilkołak i robot z zielonymi glutami to dobre szkice pod dalsza robotę. w wilkołaku zmieniłbym tło: użyj jakiejs fotografii : las, góry cos w tym stylu. potem odpracuj formę. wrobocie fajne textury. widziałem gorsze prace na okładkach znanych książek sci fi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mruk- Dzięki za miłe słowa :) Co do szkiców - trochę ciężko ze skanerem a aparat mam tylko w telefonie więc niezbyt fajny, ale może wykombinuję jakiś sposób na zaprezentowanie moich szkiców :)

 

prutznel - Wilkołak jest bardzo stary, ale w sumie przydało by się go jakoś odświeżyć. Robot niedawno poprawiany, ale jak widać za mało :D Dzięki za korekty, mam już 3 prace do poprawienia więc jak tylko czas pozwoli poprawię je hurtem i wrzucę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności