Jump to content

Mruk

Members
 • Content Count

  266
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Mruk last won the day on December 27 2009

Mruk had the most liked content!

Community Reputation

114 Excellent

About Mruk

 • Rank
  Member

City (optional)

 • Miasto
  Lublin/Warszawa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Bigu - Pewnie znasz, ale można też sprawdzać jasności używając Ctrl+Y (po nastawieniu w opcjach przełączania na szarości) tak jak opisane tutaj: http://www.artofscholes.com/checkingvalues/
 2. Fajnie że się podoba! Jakbyście mieli jakieś pomysły co do ulepszenia generatora, albo nowe hasła to dajcie znać. Co do czerwonych rysunków, to robiłem je kredką bambino. Taką dla dzieci. Zastrugałem ją sobie do prostopadłościennego kształtu. Ze wszystkich grafitów jakie wypróbowałem te kredki najbardziej mi przypasowały. Z tym że nie są właśnie łatwo rozmazywalne. Jeśli chodzi o rozmazywanie spróbuj może porysować suchym pastelem, albo jakimś sepiowym sprasowanym grafitem w sztyfcie kooh-i-noora.
 3. motyl - Postaram się znaleźć trochę czasu na szkice z wyobraźni. Dzięki! Żeby nie było posta bez obrazka, taki szkic na podstawie mojego generatora postaci (maciejrudnicki.com/generator.htm) :
 4. Trochę odświeżę teczkę nowszymi szkicami:
 5. zerocool-wolomin - Cieszę się że się podoba. Chyba już się nie zdecyduję na kolor. Zazwyczaj zaczynam z kolorem na o wiele wcześniejszym etapie. Trochę nowizny. Najpierw muzeum ewolucji: Trochę szkiców z AlterPOSE
 6. SamaeL89, BetiiX, - Dzięki! Fajnie że się podobają. DraxMustHurt - Szczerze mówiąc w wawie też ciężko. Musi po prostu się znaleźć jedna osoba która będzie przychodziła, nawet jak będzie sama. Wtedy z czasem kolejne osoby będą się pojawiały. ActualRobot - Fajnie że się podoba. Może nagram jakiś filmik, chociaż wydawało mi się że jeszcze trochę muszę poćwiczyć. Żeby nie było bez obrazków, ćwiczenia kadrowe: Edit: Dodałem więcej haseł przy losowaniu postaci w swoim generatorze: http://maciejrudnicki.com/generator.htm Wszelkie uwagi i pomysły mile widziane!
 7. Trochę nowizny: Redesign starej gry który robię w wolnym czasie:
 8. Szkice z AlterPOSE Trochę studiów obrazów: Edit: Zapraszam na kolejne rysowanie w Muzeum Techniki Wojskowej w Warszawie, jutro o 11:00. Informacje tutaj: Plener 05
 9. Jeśli potrzebujesz prostych ćwiczeń na kompozycję to przejrzyj sobie tą książkę: http://archive.org/download/compositionserie00dowauoft/compositionserie00dowauoft.pdf Tak jak piszesz, dobre jest też studiowanie starych obrazów które Ci się podobają i robienie z nich szkicowych miniaturek w 3 odcieniach (jasny, pośredni, ciemny)
 10. takashmen , Tomasz G , WWWoj - dzięki! Fajnie że się podoba. Trochę nowych: Z rysowania w Muzeum Wojska: Life drawing : Autobusowe:
 11. Tak jak Kolsga - bardzo fajne te cieniowanie pni, natomiast poszukał bym jakiegoś innego sposobu na korony drzewek.
 12. Coraz przyjemniejsze te prace. Jako ćwiczenie różnicowania materiałów może narysuj kilka kulek, każda zrobiona z czego innego. Na przykład drewno, metal, kamień, szkło... oczywiście patrząc na zdjęcia takich materiałów.
 13. Fajnie że tyle ćwiczysz. Najbardziej podobają mi się rysunki samolotów. Wrzucaj więcej takich. Strój nurka też zapowiada się nieźle, mógłbyś spróbować powalczyć z nim jeszcze trochę. Jeśli chodzi o naukę to może rozbij sobie ją na mniejsze kroki. Zacznij od prostych przedmiotów. Znajdź coś do malowania w domu. Możesz też zrobić sobie sześcianiki z papieru. Biały, szary i czarny. Poobserwuj i poćwicz sobie malowanie ich w różnym świetle. Do tego ćwiczenia rysunkowe - te same proste przedmioty, ale rysowane jako przezroczyste z widocznymi wszystkimi liniami żeby podłapać widzenie przestrzenne. Powodzenia!
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy