Jump to content
Mruk

Teczka 2D: Mruk uczy się malować

Recommended Posts

Troche na zasadzie "wszyscy mają teczkę, mam i ja!"

Na początek pare rysunków koncepcyjnych jakie wykonałem dla Aazero:

wilkolaktprzodqn1.jpg

straznikcf7.jpg

strazniktai9.jpg

sesekeqd8.jpg

machaliaszxh4.jpg

dzieckomp1.jpg

Nowsze prace:

dragonita1vl7.jpg

50mp2.png

Wszelka konstruktywna krytyka bardzo mile widziana.

Edited by Mruk

Guest obo

Dziadzio na kamyczkach i rycerz najbardziej mi się podobają ;)

Niektóre koncepty pojazdów też niezłe, tylko szkoda że takie małe ;)

ha rozśmieszyły mnie te leśne ludki i żołądź ale pozytywnie,

w ogóle masz styl bardzo ciekawy zwłaszcza na tych pojazdach miniaturkach ;]

Tak! zgadzam się, są odpałowe te rysuneczki:D Że też ci się chciało te stateczki robić to podziwiam-to już normalnie hurt:D

pytanie moje-wszyscy muszą mieć zachwiane proporcje? wilk też? Bo jemu jakoś nie pasuje...

nie wiem czy tylkoja widze ostra inspiracje w conajmniej dwoch obrazkach-lesni straznik-twarz yody z SW jak nic;],lesni dziecko- w muminkach byla taka dziewczynka z b.podoba twarza;] z wszystkich rycesz najbardziej sie podoba, bo te wczesniejsze jakies proporcje dziwne maja-o duzo za duze glowy;/ strasznie dziwnie i nie realnie to wyglada;/ a pozatym to fajnie fajnie;] pozdro!

obo: Dzięki. One w rzeczywistości nie były duże. Maksymalnie jakieś 4cm na 4cm.

masz)rum: Dzięki. Niedługo postaram się wrzucić więcej takich konceptów.

purple: A jakoś mi się zachciało. Nie było dużo roboty. Po pare minut na każdy. Miało to być ćwiczenie na wyobraźnię - jak dużo jestem w stanie różnych pojazdów wymyślić.

Co do leśnych - ich wygląd był określony opisem jaki dostałem. Co do wilkołaka - masz na myśli długie ręce i troche dużą głowę? Bo to było specjalnie tak narysowane, jeśli coś innego to już mój błąd.

veri_jr: Dzięki

nicponim: Nie inspirowałem się świadomie tymi postaciami, ale możliwe że zostały mi takie obrazy w podświadomości ;) Co do głów postaci - takie miały być - ja tu tylko rysuję.

WWWojDzięki

Wrzucam jeszcze jeden rysunek(przepraszam za słabą jakość zdjęcia. Jak do tej pory wszelkie moje wysiłki dobrego przeniesienia ołówkowego rysunku do komputera okazały się bezowocne). Miało być więcej ale nie zdążyłem skończyć. Niedługo postaram się jeszcze coś tu wkleić.

pecikxo2.jpg

Guest obo

Fajny starszy palacz ;)

Dziwnie tylko jakoś ten papieros wygląda, mianowicie jego perspektywa... Może to i głupie ale jakoś strasznie mnie to razi w tym rysunku. Rysowałeś pewnie z referki, też tam taki jest ten fajek?

Guest obo

Aha. Dzięki :)

Całkiem dobrze Ci wyszło. Ale papierosa faktycznie zrobiłeś za wąskiego w ustach i dlatego to wygląda tak a nie inaczej. Ale to szczegół.

Ogólnie wyszło Ci to bardzo fajnie ;)

obo : rzeczywiście - trochę za duży zbieg. Może następny pecik lepiej wyjdzie ;)

Siegmar : za duży, owszem - twarz przez to trochę się wydłużyła. Zorientowałem się w momencie jak było już za dużo roboty ze zmienianiem, a że jestem leniwy...

Lacedemon hmmmm... hmmm... ciekawe dlaczego ;) Ostatnio mam przesyt tych wszystkich klimatów fantastycznych. Mam zamiar poćwiczyć ze zdjęć i może jakieś historyczne scenki pomazać.

Dzięki za komentarze. Postaram się niedługo coś jeszcze wrzucić

Tego ostatniego to nie widzialem.

Bardzo fajne.

Tej wez wrzuc kappe :) I skoncz go wreszcie XD

Nie licz na to ze skoncze zila przed toba, narazie musze dobic lvl 90 moim healerem XD

Wyczyść nieco z linii pomocniczych, pogrub główne linie bo traci na czytelności. A sam pojazd niezły, taki Mad Maxowy. Lubimy takie. Dokończ tylne koło.

Porasz : widzę że nie odpuścisz kappie ;) A co do Zila to się nie wykręcisz tak łatwo.

QbisieQ : Dzięki. Owszem całkowicie z głowy, aczkolwiek poprzeglądałem wcześniej trochę konceptów pojazdów żeby wejść w klimat ;)

Mr Kostek : Fajnie że się podoba. Linie pomocnicze to skrzywienie ze studiów, tak samo odpuszczenie dalszego koła.

Dzięki za komentarze.

bardzo fajnie linearny samochodzik, i mnie tam linie pomocnicze nie przeszkadzaja , maja swoj klimat przy tych grubszych, elegancko ;]

Porasz, doczekałeś się ;) Wrzucam kappę:

kappasmallrc1zn1.jpg

Brak mi już pomysłów co z tym dalej zrobic. Jakieś rady?

Trochę odkurzę wątek.

Ćwiczenia ze zdjęć - mam zamiar się nauczyć mazać tabletem.

speed:

speed1ko9.jpg

bardziej dopracowane:

portret1vg4.jpg

portret3as6.jpg

Rady jak zwykle mile widziane.