Skocz do zawartości

PC do 3000zl 3ds Max


Inqontrol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam do wydania 2500-3000zl, postanowiłem wiec kupić coś nowego, lepszego.

Komputer ma służyć głownie do renderowania w 3ds maxie, vray, od czasu do czasu trzeba coś podkoloryzować w photoshopie.

Takie rzeczy jak monitor, mysz, klawiatura mam, obudowe, zasilacz i "jakis" dysk twardy tez znajde.

 

Nie jestem ekspertem w tych sprawach dlatego zwracam sie właśnie do was. Jedni mówia ze lepszy intel drudzy z kolei chwalą amd, dla jednych ważna jest grafika dla innych nie. Po przeczytaniu setek postów jestem całkowicie zdezorientowany.

Proszę pomóżcie, gdyż gotowce z allegro nie wzbudzają mojego zaufania... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Rozumiem że te 3000zł to bez obudowy, zasilacz i dysku twardego które znajdziesz odzielnie?

to proponuje takie wnętrzności

Intel Xeon E3-1275v3 3,5GHz lub E3-1240v3

Gigabyte GA-H87-HD3 lub MSI H87-G43

Corsair Vengeance 2x4GB lub 2x8GB

Quadro K600 1GB

Nagrywarka DVD LG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem ze znajdę jakies graty i zaoszczędzę troche ale niestety nie udało sie.. obawiam sie ze obudowy ktore posiadam moga byc za małe a dyski i zasilacze swoje przeżyły.

Złożyłem coś takiego:

 

11203019.jpg?1397818257

 

Niestety wyszedłem grubo ponad 3k. Pytanie, czy dysk SSD jest niezbędny? Duzo zmienia przy pracy na komputerze i co najważniejsze przy renderingu w 3ds maxie?

Zastanawiam się tez nad grafika i pamięcia ram. Czy udało by sie znaleźć cos tanszego ale o w miare podobnych parametrach?

 

Z niecierpliwością czekam na Waszą pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nic troche nudzace są te tematy o sprzecie! Jest ich tyle,ze nie wiadomo co wybrac! jeden pisze o sprzęcie do 2000, drugi do 10000zl, a po środku setka pośrednich i w każdej co innego pisane.

Jakby ludzie czytali co pisano wczesniej, nie byłoby zamieszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz kart graficznych Quadro produkowanych przez HP - mają tylko 12 m-cy gwarancji. Wybierz produkt PNY - 36 m-cy gwarancji.

Czy na pewno będziesz podkręcał procesor? Jeśli nie to nie ma sensu wybierać procesora z literką K i do tego wydajnego chłodzenia - można trochę zaoszczędzić lub dołożyć do innego elementu - większy dysk SSD. Jeśli jednak podkręcasz to lepiej dołóż do wydajniej wentylowanej obudowy.

Jeśli coś tańszego o podobnej wydajności bez podkręcania to Xeon E3-1240v3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności