Skocz do zawartości

[Pytanie] 3ds - Dodanie 'cap segments' w poly


fantomaz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem raczkujący w 3ds i mam zapewne banalne pytanie, mam problem w dodaniu do cylindra, którego konwertowałem do poly tzw. 'cap segments'

 

mniej więcej wygląda to tak

qpa.jpg

 

Czy do poly po prawej stronie można dodać jakimś narzędziem takie 'cap segmentsy' jak w cylindrze po lewej?

 

Z góry dzięki za wszelkie wskazówki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

niestety ale extrude nie podziałało, gdyż brzegi tego cylindra były 'zchamferowane' i po zmniejszeniu okręgu wychodziły krzaki i model calkowicie się zepsul ;D, zrobiłem trochę inaczej, środkowy okręg po 'chamfer' zchamferowałem jeszcze raz, niestety nie da się do samego środka, dlatego nie jest do końca taki efekt jaki bym chciał.

qpa2.jpg

 

dzięki za odp

 

edit:

być może lepiej zamieszcze oryginalny model na którym chce uzyskać taki efekt, bo może wprowadzam w błąd

qpa3.jpg

 

ps. niezły heineken na BEHANCE :D

Edytowane przez fantomaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Extrude, użyj Inset. Otrzymasz pojedynczy promienisty podział z polygonem po środku. Zaznacz ten polygon i zrób na nim Collapse. Następnie przełącz na zaznaczanie krawędzi, zaznacz wszystkie te promieniście się rozchodzące krawędzie, i zrób na nich Connect z odpowiednią ilością połączeń. Otrzymasz dokładnie to, co na screenie.

Edytowane przez Ajgor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Extrude, użyj Inset.

Dzięki! 'Like a charm!' ;D

 

W momencie, jak odpowiadałeś, wyedytowałem poprzedniego posta. Rzuć okiem powyżej.

Ten sposób jeszcze lepszy :) Dziękówka.

Edytowane przez fantomaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności