Skocz do zawartości

Laptop do NAUKI 3d najtańszy/sensowny


LisWitalis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem początkujący w grafice 3d ale cos czuje że to powód dla którego się urodziłem:)

Pewnie był już taki temat tylko ze sprzęt i cena szybko się zmienia.

 

Jeśli chodzi o cene to chcę aby był jak najtańszy ale niech zakup ma sens.

Bajery i waga nie ma dla mnie znaczenia, przydał by się spory wyświetlacz.(szkoda oczu)

 

Chcę pracować na SCULPTRISIE I BLENDERZE

 

Sculptris opanowałem(to nie problem) a teraz ucze się blendera. Jestem na etapie transformacji R G B (czyli sam początek)

NA codzien pracuję i mieszkam samemu więc raczej nie bede miał wiele czasu na nauke , tylko weekendy. Czyli tempo nauki nie bedzie kosmiczne.

Jestem zapalonym modelarzem i dzięki wydrukowi 3d planuje wzbogacic swą kolekcję o w miarę proste makiety/elementy makiet i dość proste postacie wielkości ok 3 cm. (czyli raczej NIE kosmiczna ilosc detali)

 

CENA GRA ROLE.

Jeśli mnie to wciągnie to w przyszłosci chetnie zainwestuje majątek , ale narazie prosze o pomoc z wyborze laptopa który wystarczy do projektowania brył. Zadnej animacji czy jakis tam "silników".

Tak jak pisałewm chodzi mi o wydruk makiet i postaci.

 

Proszę o pomoc i dziękuję :)

 

 

EDIT

Nie wiem czy to ma jakies znaczenie ale prace bedzie sie odbywala na figurach bez dodawania tekstur czy jakichkolwiek kolorów. Po prostu szara/biała bryła i tyle.

Edytowane przez LisWitalis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Najlepiej byłoby wybrać coś na i5 i jakaś lepsza grafika, ale jak sie nie ma co się lubi to się lubi co można mieć :)

 

Może taki Cie zainteresuje: SAMSUNG 450R5E-X02PL, procesor i3 i oddzielna grafika z 2GB pamięcią video powinna starczyć na początek. Matryca 15.6"

koszt w granicach 2000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też spróbować laptop bez windowsa, będzie tańszy. Blender smignie na linuxie ale sculptris nie.

Ktoś ci poleci lekki system pod blendera na pewno i zyskasz trochę na wydajności.

blender nawet chyba wydajniejsze od sculptris jeśli chodzi o gęstość siatki.

Więc musiał byś zrezygnować, ze sculptris.

Lecz myślę, że niema sensu się angażować w ten soft. A to co się nauczysz w blenderze zadziała potem i w innych programach, po krótkiej nauce.

 

Jeśli chodzi ci tylko o sculpting to myślę, że niema co wyrzucać kasy na kartę graficzną. Chyba się nie przyda...

W zbrushu nie jest potrzebna do niczego ale z blenderem to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

ja sprzedałem stacjonarkę i został mi laptop i3. Najwydajniejszy jest ZBrush, za nim 3dCoat. Natomiast Blender nie daje rady, nie dość że ma słabe pędzle to jego viewport szybko się przytyka.

Przy 3dCoacie wiadomo, karta cały czas kręci wiatrakiem, ale daje rade. W Zbrushu masz troszkę luzu, bo procek grzeje się wolniej.

Edytowane przez Chrupek3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grafika 2gb na poczatek nie bedzie tak potrzebna jak procesor. W 2k powinno znaleźć się coś z i5 (tylko upewnij sie, ze model procesora ma 4wątki). 4gb ramu spokojnie starczy. Jeszcze słowo o karcie graficznej - w miare mozliwosci wybierz nvidie, potestujesz GPU rendering na Blenderze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

OK

TO jeszcze raz.

Jedyny sprzet jaki posiadam w domu to lumia 800.

Chce wydac jakies 1500 i chciałbym dostac za to laptopa ktory pozwolilby na obsluge sculptrisa.

Jesli chodzi o blendera to narazie sobie odpuszcze, jesli sie uruchomi i bede mogl w prosty sposob edytowac prosta bryle np. szescian to i tak bedzie super. Jesli chodiz o rendering w blenderze to nie mam zamiaru go uzywac przez conajmniej 2-3 lata. Nawet ani razu.

 

Laptop byl by tylko do sculptrisa i od swieta blender. pojemnosc dysku to 120 w zupelnosci wystarczy. zadnej muzyki, zadnych filmow zadnych programow tylko sculptris blender. moze nawet zrezygnuje z internetu.

przegladalem x kom pl i chcialbym cos od nich. za 1500 to jakies i3 i co dalej? mam oryginalnego xp z sp2. wystarczy?

 

pozdrawiam i licze na propozycje z x kom pl.

 

 

 

 

Który z tych polecacie ? przedział cenowy 1400-1800

http://www.x-kom.pl/g-2/c/159-laptopy-notebooki-ultrabooki.html?producent_id[46]=1&sort=product_price&features[22][257]=1

Edytowane przez LisWitalis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że sculpting blendera ma mniejsze wymagania niż sculptris. Jakoś takie mam wrażenie ale dawno nie używał żadnego z nich.(może błędne, niech mnie ktoś poprawi)

Zawsze jeśli model będzie zbyt cięŻki blender pozwala na retopo, wypalanie map itp. Sculptris nie ma takich narzędzi a darmowe to tylko blender.

Chodzi mi o to, że w razie jak sprzęt nie będzie dawał rady, jakoś to mozesz próbować ominąć.

 

Co do sprzętu to wybierz ten z najmocniejszym prockiem i przynajmniej 4gb ramu. Nie mogę teraz luknac w twój link.

 

 

Stacjonarny łatwiej chyba by było poskladac za 1500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności