Skocz do zawartości

manipulator 3d


LisWitalis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jeśli taki temat był to przepraszam i można go wykasować.

Na rynku są chyba tylko 2 firmy które to produkują 3dconnexion i logitech.

Mam kilka pytań.

Czy ktoś próbował logitecha? Jest tańszy od konkurencji ale o nie wiele.

Czy te manipulatury działają w sculptrisie?

Czy jest sens kupować najtansza wersje? Czyli sama galka i chyba 2 guziki. Takie coś można znaleźć za 400-500zl. Wersja bogatsza o kilka guzików jest znacznie droższa. Kosztuje od 1300zl.

I ostatnie pytanie.czy jest sens kupować tablet bamboo wacoma i do tego taki kontroler? Czy może sam tablet jest wystarczający i nie trzeba żadnego dodatkowego manipulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Temat chyba gdzies byl jakis czas temu. Ja jedyne co poradze to koniecznie wyproboj cos takiego zanim kupisz. Sa ludzie ktorzy zarzekaja sie ze bardzo im to usprawnilo prace w viewporcie, sa ludzie ktorzy kupili to i nie znalazli zadnego uzytku. Ciezko powiedziec co ci potrzebne i co ci przypadnie do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście warto najpierw wypróbować (można wypożyczyć do testów). Ja osobiście zauważyłem, że najtrudniej przełamać własne przyzwyczajenia. Jeżeli wcześniej dużo pracowałeś używając np. klawiatury i myszki to ręce automatycznie wykonują pewne czynności, nawet wtedy gdy masz manipulator "przed nosem".

Inną sprawą jest sama obsługa manipulatora. To wbrew pozorom, na początku wcale nie takie łatwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności