Skocz do zawartości

Animacja 3d: Sit Down!


zio_mal

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka:)

 

Wrzucam kolejną animację nad którą ślęczałem od końca Stycznia. Początkowo zrobiona na Styczniową rywalizację 11 Second Club, później wykańczana po godzinach w wolnym czasie, jeśli już taki się nadarzył.

 

Startując w Styczniowej rywalizacji rozpocząłem projekt jakieś 5 dni przed deadlinem, tak wiem mało czasu, ale to troszeczkę motywowało aby zrobić jak najlepiej, co niestety nie wyszło. Tempo oraz jakość animacji przełożyła się na 80 miejsce w końcowych wynikach.

Nie jestem za dobrym aktorem co widać, odegrałem scenkę aby mieć "dobre" referencje i widocznie zbyt mocno się jej trzymałem.

Będąc niezadowolony z jakości uznałem że trzeba to jakoś ogarnąć i dopracować. Po odrobinie przerwy (hmmm kilka tygodni może?;), w wolnych chwilach małymi kroczkami wykańczałem animację. Zajęło mi to z grubsza ok 32h (to "około" to dość luźne pojęcie ponieważ nie zapisywałem kiedy i ile siedziałem nad animacją).

Efekt możecie obejrzeć poniżej.

 

Jak zawsze uwagi mile widziane:)

 

Ps.

Na moim blogu albo vimeo możecie obejrzeć wcześniejszą wersję, która poleciała na głosowanie w styczniu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Bardzo fajna animacja. Czasami przeglądam animacje z pierwszej 10 i niektóre są gorsze.

Myślę, że z powodu ustawienia kamery animacja dużo traci, słabo widać ich reakcje, za często są z profilu i za daleko. Podoba mi się duża płynność ruchu, mimo, ze to już ekstremalnie duża płynność, dzięki temu animacja ma styl.

Nie podoba mi się squash/stretch na całą głowę, chociaż nie wiem czy dobrze widzę, to dziwnie wygląda, może to perspektywa.

Nie podoba mi się też ich końcowa reakcja. Powinni być źli na siebie, a przynajmniej ona, bo on może nie być normalny. Ale to tylko te 2 rzeczy, no i przede wszystkim ustawienie kamery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki:)

tak, kamera, tutaj walnąłem niezłego babola. Animację robię zawsze pod kamerę, więc przy dodaniu dodatkowych ujęć w późniejszym etapie miał bym masę dodatkowej roboty, przerabiania animacji itp. nie dodałem od razu i się zemściło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności