Skocz do zawartości

Aparat za okolo 2000 zł ?


Gwynbleid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

poszukuję jakiegoś w miarę dobrego aparatu do pstrykania fotek, czasem jakiś krótki filmik.

 

Jestem domorosłym 'fotografem'. Zdjęcia robię raczej dla przyjemności niż zarobkowo (żadna tam fotografia ślubna).

Aktualnie posiadam Nikon coolpix p500, ale jak to bywa z automatami, czasem nie chce złapać ostrości na na fotografowanym obiekcie, czasem (dość często) zdjęcia wychodzą kompletnie... nieostre :/

 

Może ktoś z was ma jakąś propozycję, w co warto było by zainwestować ?

Chodzi też o coś takiego, w czym można by wymienić obiektyw (jak by mnie naszło na jakieś testy :).

 

http://allegro.pl/lustrzanka-cyfrowa-nikon-d3200-18-55-mm-vr-ii-i4233590675.html

 

http://allegro.pl/okazja-lustrzanka-cyfrowa-nikon-d3300-18-105-vr-i4240911655.html

 

Na co właściwie patrzy się przy wyborze aparatu ?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie odpowiem ci na pytania, bo się nie znam, ale sam ostatnio jako laik szukałem sensownego aparatu w rozsądnej cenie (gdyż na razie posiadam tylko standardową cyfrówkę z kilku lat), którego zrozumie osoba nie robiąca dotychczas profesjonalnych zdjęć. I powiem ci, że znalazłem to samo. Mówię tu o modelu Nikon D3200 (znalazłem tu: http://www.morele.net/lustrzanka-cyfrowa-nikon-d3200-af-s-dx-18-105mm-vr-vba330k005-502389/) i porównywałem już kilka razy ten model z innymi i wyszło na to, że ten jest jednak najlepszy w swojej kategorii.

 

Tu takie porównanie z porównywarki specyfikacji:

http://snapsort.com/compare/Nikon-D3200-vs-Nikon-D3300/specs

 

Sam temat też mi się przyda, bo już od kilku miesięcy się zbieram, aby kupić jakiś aparat, a że wakacje się zbliżają... ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IceTrooper

dzięki za info, jednak nie jest ze mną tak źle, skoro trafiłem na podobną rzecz ;D

Ze zrozumieniem aparatu problemu nie będzie. Zastanawiam się tylko, w którym momencie przy tych wszystkich parametrach dochodzi się do "górnej granicy" po której 5 megapikseli (itp.) nie robi już żadnej różnicy dla oka...

Wiem że można wydać 3 czy 6 tyś na aparat z super parametrami, tylko czy ja / znajomi będziemy dostrzegać jakąś różnicę ? ;D

 

Jako że teraz mam "automat" z niewymiennym obiektywem - co jest dość upierdliwe. To jeszcze taki automat nie zawsze wyłapie focusa... a na manualnym obiektywie sam sobie ustawie co i jak chcę...

 

Trzeba jeszcze pogooglować i poczekać, może jakiś spec się wypowie ^_^ ?

 

Azbesty

Wiem że miałeś dobre intencje, ale ja niestety należę do grupy ludzi którzy uważają że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego ;D

Wciąż... używam starego samsunga solida ;D

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl sprawe, czy naprawde potrzebujesz lustrzanki. Duże toto, nieporęczne i dosyć delikatne.

Może jakis kompakt apsc z wymiennymi obiektywami?

 

Przy wyborze aparatu zwraca się uwagę na to, czy wygodnie leży w ręce i ile zdjęć zrobi na jednym akumulatorze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak. bo pracowałem troche przy przygotowywaniu zdjęć na do pism/magazynów... nie raz nie dwa było tak że zdjęcie leciało właśnie z telefonu iphone/samsung whatever...

 

Jak już kupować lustro to górną pułkę 60D minimum z dobrym obiektywem w tedy ma to sens. A tak w dzisiejszych czasach? Kiedy telefony robią tak dobre zdjęcia... że serio nie opyla się kupować słabej taniej lustrzanki tylko po to żeby mieć...

 

Fotografia to nie sprzęt tylko chwila.. ten moment... a co masz ciągle przy sobie? lustro? nie... Telefon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwynbleid wspomniany D3200 wydaje się być najlepszym wyborem za wspomnianą sumę, koniecznie z wspomnienym obiektywem 18-105 który powinien zaspokoić wymagania amatorskiej fotografii, 18-55 będzie za krotki, a powyżej ogniskowych w granicach 130 różnica powiększenia jest na tyle niewielka ze nie ma sensu w nie inwestować na starcie (ewentualnie dla wąskiego grona użytkowników fotografujących ptaki, dzikie zwierzęta itp).

 

Odnośnie tematu telefonów kontra lustrzanek:

Może i telefony robią zdjęcia o świetnej jakości z dużą głębią ostrości, ale IMHO robienie zdjęć z użyciem wizjera lustrzanki jest wygodniejsze, autofokus jest szybszy, bezpośredni, bezwzrokowy dostęp do przycisków ustawień jest nieporównywalny do klikania w ekran, zmiana obiektywów (bez komentarza), zdjęcia nocne ze statywem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwynbleid wspomniany D3200 wydaje się być najlepszym wyborem za wspomnianą sumę, koniecznie z wspomnienym obiektywem 18-105 który powinien zaspokoić wymagania amatorskiej fotografii, 18-55 będzie za krotki, a powyżej ogniskowych w granicach 130 różnica powiększenia jest na tyle niewielka ze nie ma sensu w nie inwestować na starcie (ewentualnie dla wąskiego grona użytkowników fotografujących ptaki, dzikie zwierzęta itp).

 

Odnośnie tematu telefonów kontra lustrzanek:

Może i telefony robią zdjęcia o świetnej jakości z dużą głębią ostrości, ale IMHO robienie zdjęć z użyciem wizjera lustrzanki jest wygodniejsze, autofokus jest szybszy, bezpośredni, bezwzrokowy dostęp do przycisków ustawień jest nieporównywalny do klikania w ekran, zmiana obiektywów (bez komentarza), zdjęcia nocne ze statywem.

 

możemy się założyć że kto pierwszy zrobi zdjęcie jadącego auta np w ruchu. Ja mam telefon w kieszeni. a ty aparat wiszący na szyji wyłączony.

 

zanim się odpali i wyostrzy lata śwetlne z tym że autofokus szybszy to bzdura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle tutaj chodzi o porownywanie sprzetow, tylko o ich przeznaczenie. Jezeli chodzi o sprzet na przyslowiowe "wakacje", czy spacer, to tutaj zdecydowanie wygrywa telefon. Telefony obecnie maja naprawde bardzo dobra jakosc, bardzo duze mozliwosci (np regulowany dof, panorama itp),do tego bardzo maly rozmiar, ktory tez ma istotne znaczenie. Kilka dni temu widzialem w akcji Galaxy S4 i jestem pod duzym wrazeniem. Jezeli chodzi o filmy to S5 nagrywa filmy w 4k, lub 120fps w 720p, co rowniez jest zacne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie porownuje sprzętu, przedstawiam tylko zatety lustrzanki do zastosowań amatorskich, dla kogoś kto wie czego chce, jest zdeklarowany na zmienne obiektywy i patrzy w przyszłośc. Też uważam że telefon wygrywa w wielu przypadkach, ale dla zastosowań bardzo amatorskich, nie chce tu nikogo obrazic, ale jest roznica między kimś kto pasjonuje się fotografią i lubi mieć kontrolę nad zdjęciem a kims kto poprostu chce miec zdjęcia ze spaceru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w moim przypadku telefon odpada (jak pisałem na początku - wciąż używam samsunga solida).

Aparat jest tam badziewny, ale ładowaniem telefonu martwię się raz na 1 - 2 tyg. (i o to chodzi).

 

Szukam aparatu... nie telefonu. robiłem zdjęcia na jakimś LG... zanim to zrobi zoom, zanim złapie ostrość...

Jeszce to klikanie i przeciąganie palcami (albo załapie że zbliżam palce, albo nie).

 

Ale dzięki za porównanie sprzętów :). Popacze jeszcze za jakimiś innymi lustrzankami (byle nie jakiś automat - a kysz !).

W zasadzie to zazwyczaj właśnie pstrykam sarenki, zające... pająki (zwłaszcza te za kompem), czasem widoczki i grzyby ;D

Nie wyobrażam sobie robienia zdjęcia np. osie z bliska za pomocą komórki :/

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to za shitowe LG było ale wiesz jak jest możesz kupić lsutro shit i lustro mistrz. tak samo jest z telefonami.

 

Jako były posiadacz Canona 7D z L'ką portretową, jeśli miałbym teraz wydać kasę na nowo na sprzęt do robienia fotek. kupiłbym telefon najnowszy po prostu a reszte kasy przeznaczył na lampe, i życie.

 

Dlatego po prostu cię namawiałem na telefon :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności