Skocz do zawartości

Wiz: Koncepcyjny projekt centrum wspinaczkowego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jakiś czas temu obroniłam dyplom i z tej okazji postanowiłam podzielić się nim na forum.

Tematem mojej pracy była: "KONCEPCJA PLASTYCZNA ADAPTACJI BUDYNKU FABRYCZNEGO PRZY ULICY NYSKIEJ 59 - 61 WE WROCŁAWIU NA CENTRUM WSPINACZKOWE".Główną ideą projektu było zwrócenie uwagi na problem samowoli budowlanej poprzez transformację mapy na różne obiekty i struktury we wnętrzu.

 

Soft: 3ds max, Archicad, AI, PS

 

Komentarze/uwagi mile widziane :)

plansza+lewa.jpg

 

Mapa została przerysowana na rzut, następnie uprzestrzenniona i przeniesiona na bryłę ściany wspinaczkowej, a także wykorzystana w innych elementach wnętrza.

 

54251.jpg

 

Zdjęcie obiektu, w którym zaprojektowałam centrum wspinaczkowe. Żródło: wroclaw.dolny.slask.pl

 

render16.jpg

 

Recepcja.

 

render17.jpg

 

Oświetlenie w recepcji.

 

render19.jpg

 

Strefa ściany wspinaczkowej.

 

render18.jpg

 

Ściana wspinaczkowa oglądana z poziomu tarasu widokowego znajdującego się na 2 piętrze. W tle strefa wypoczynkowa.

 

plansza+ost.jpg

 

Plansza dyplomowa. W skali 1:1 wydrukowana została na formacie 280cm x 100 cm na folii samoprzylepnej z laminatem matowym i przyklejona na płytę ze spienionego pcv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Takie ostre krawedzie uchwytow bylyby prawdopodobnie nie do przyjecia - zbyt niebezpieczne w razie jakby ktos sie osunal a i niewygodne zeby sie chwycic. Ale rozumiem ze to projekt akademicki na zaliczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miały być bardziej zaokrąglone, ale czas - termin oddania pracy nie pozwolił :)

To koncepcja, nie do przyjęcia byłyby również podciągi przechodzące przez ścianę i przecinające drogę wspinaczki. W przypadku odpadnięcia od ściany można by było sobie zrobić krzywdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nie chcialem sie juz znecac ;) Same renderki ok.

Dwie reczy troszke rzucaja sie w oczy ale takie tam czepialstwo - jak na moj gust to cegly za duze chyba i te linki wygladaja jak jakies tyczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak, z nimi miałam drobny problem. Robiłam je splinem, następnie modelowałam przez "soft selection" - szybko, ale efekt jak widać.

Próbowałam również nałożyć modyfikator "cloth", ale symulacja za długo trwała.

Jeśli ktoś podpowie w jaki sposób najlepiej byłoby je zrobić będę bardzo wdzięczna :)

Zastanawia mnie też ziarno na renderach, nie wiem skąd się wzięło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie lezą zupełnie te cegły na ścianie wyglądają jak tapeta :) albo bump albo displacenment dwa tak jak Nezumi stwierdził są za duże. Co do szumów to albo masz za niskie subdivids w materiałach , świetle albo dmc sampler ma za niskie parametry nie napisałaś który do vray jeśli to trójka to czasami trzeba w niej podciągnąć parametry mocniej niż w dwójce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności