Skocz do zawartości

short film fantasy - rigging and animation


Gość numnah

Rekomendowane odpowiedzi

Gość numnah

Pokażę wam rig postaci, który zrobiłam jakiś czas temu. Jak czas pozwoili, wykorzystam ten rig do zrobienia krótkiego filmiku fantasy. Na razie zobaczcie rig. Może komuś ten filmik się przyda, jeśli poszukuje inspiracji. Ja długo zastanawiałam się jak zrobić rig, który będzie mi się wygodnie animować i po pierwszych testowych animacjach jestem z niego zadowolona. Oczywiście każdy ma swoje preferencje - ja robiłam rig pod siebie. Krytyka również mile widziana.

 

Edytowane przez numnah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dziewczyna rigerka, piszaca skrypty?! W koncu! :)

 

Chociaz dopiero uzycie rigu moze dac prawdziwy obraz to wyglada mi na kawal dobrej roboty:)

 

 

edit: swoja droga creditsy za model naleza sie raczej Square Enix, bo submitter ma w "portfolio" kupe ripow z gier;)

Edytowane przez Reanimator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numnah

Dzięki Reanimator za fajną odpowiedź! Przy okazji pozdrawiam wszystkich chłopaków z forum! ;) A co tam! - dziewczyny też!

Ten rig był dla mnie przede wszystkim królikiem doświadczalnym. Żałuję że ta postać ma tak mało geometrii na twarzy. Ilość detalu na odzieży jest zdecydowanie niewspółmierna z ilością detalu na twarzy. Myślę, że wtedy można by było więcej uzyskać z animacji twarzy, choć z drugiej strony, złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy... taka prawda.

Na dniach wrzucę walk cycle.

Square Enixa (gdziekolwiek jest) przepraszam za pominięcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numnah

Dobra, oto walk cycle. Ponieważ mogłabym to poprawiać prawdopodobnie w nieskończoność, to wolę, żeby ktoś z zewnątrz popatrzył, co tu może nie grać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, zaczyna się ruszać :)

Pokaż kamerkę z przodu.

 

Zwróć uwagę na stopy, gwałtownie przyklejają się do ziemi kiedy stawia krok. Widać przeprosty.

I chyba jakieś problemy z rotacjami na biodrach i klatce, przez co głowa troszke się trzęsie... pokaż z przodu. A tak wygląda spoko :)

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numnah

Dzięki Riko za błyskawiczny feedback! To ja jeszcze tą pannę pomęczę i wtedy wrzucę nowy widok z boku oraz z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szalenie inspirujące! Zrobiłaś na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Konsekwentnie, uparcie do celu. Podoba się. Znam dziewczyny, które lubią sobie porysować, a Ty wykazujesz wybitnie techniczne zacięcie. Panel do animacji twarzy, dodatkowe kontrolki, odpalane lokalnie normal mapy... naklikałaś się. Wyszło świetnie :) Brawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności