Skocz do zawartości

Seria dziur w cylindrze


Gordy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chcę uzyskać następujący model:

LDOTAL1913d.jpg

Mam 3DS MAX 6 od niedawna i 99% rzeczy jest mi nieznanych. Modelowałem już używając programu dedykowanego dla gry ale spodobało mi się to na tyle, że zapragnąłem robić dużo więcej i lepiej.

 

1. Jak zrobić te dziury?

2. Czy da sie zrobić tę szynę mocującą inaczej niż przy pomocy spline'u?

 

Sorry za takie płytkie pytania. Wy takie niesamowite rzeczy robicie a ja z takim czymś.

JEdnak muszę zacząć od czegoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

napewno nie zrobisz takiego czegos odrazu ;) musisz pocwiczyc modelling w poly ;)

 

dziure mozna wyciac booleanem ale takie bledy robi w siatce ze wiecej nerwow niz pozytku ... moze zainteresuje cie Power booleans jset troche lepszy ...

 

moze znajdziesz go na http://www.maxplugins.de

 

ale predzej zrobisz to recznie niz booleanem ;)

 

jescze prostrze bylo by wymodelowanie tego w Rhino .... tam modelowanie otworow jest przyjemne i raczej nie spotyka sie bledow .... pozniej wyexportowac do maxa i wsio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno nie zrobisz takiego czegos odrazu ;) musisz pocwiczyc modelling w poly ;)

 

dziure mozna wyciac booleanem ale takie bledy robi w siatce ze wiecej nerwow niz pozytku ... moze zainteresuje cie Power booleans jset troche lepszy ...

 

moze znajdziesz go na www.maxplugins.de

 

ale predzej zrobisz to recznie niz booleanem ;)

 

jescze prostrze bylo by wymodelowanie tego w Rhino .... tam modelowanie otworow jest przyjemne i raczej nie spotyka sie bledow .... pozniej wyexportowac do maxa i wsio ;)

 

Dzieki za rady. Ten program jest nieźle wypasiony, w porównaniu do tego co używałem.

Rhino?

Program?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub ewentualnie mozna uzyc narzedzia Collapse (zakladka Utilities), jest prostsze w uzyciu, choc ma kilka wad w porownaniu z Boolea'nem (chocby trzeba pamietac o skopiowaniu obiektu wycinajacego);

i tak jak uncle mowi trzeba umiec uzyc Boolea'na, bo to dobre narzedzie...a Power Boolean'a na oczy nie widzialem wiec sie nie wypowiem :)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności