Skocz do zawartości

Forum o VFX


Mirrage

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji, iż każdego dnia przesiaduję godzinami przed komputerem szukam jakiegoś dodatkowego źródła inspiracji najlepiej wśród jeszcze amatorów, którzy również się uczą chociaż przeplatani z zawodowcami są również mile widziani. Prócz forum sidefx nie mogę dokopać się do żadnego innego źródła/forum, które jest poświęcone efektom specjalnym.. Czasami opadają mi aż skrzydła gdyż uczę się wszystkiego sam i szukam miejsce takiego jak to lecz poświęconego efektom specjalnym. Zna ktoś może jakieś forum? Kiedyś jeszcze CGHub była ale juz jakiś czas jest zamknięty.. Korzystam głównie z poradników od CmiVFX,DigitalTutors oraz materiałów z Vimeo. Wszystkie szkoły w Polsce niestety są cholernie drogie z tego co sprawdzałem a niestety nie stać mnie by płacić jakieś 2000zł czesnego co miesiąc.

 

Miłego dnia!

Edytowane przez Mirrage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Sporo osób nawet tutaj jest ogarnięta w tym temacie, mało tego, mając takie osoby pod ręką jak tmdag, który często pomaga użytkowników myślę, że jak zadasz odpowienie pytanie tutaj to dostaniesz odpowiedz.

 

Natomiast forum to nie tutoriale.

 

Ale może tmdag zna kilka innych fajnych źródeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo osób nawet tutaj jest ogarnięta w tym temacie, mało tego, mając takie osoby pod ręką jak tmdag, który często pomaga użytkowników myślę, że jak zadasz odpowienie pytanie tutaj to dostaniesz odpowiedz.

 

Natomiast forum to nie tutoriale.

 

Ale może tmdag zna kilka innych fajnych źródeł.

 

Z Albertem już rozmawiałem jakiś czas temu i zwykle to były źródła, z których już korzystałem :) Głównie szukam samych materiałów też jak się zabrać do samego już compositingu by nie ograniczać się do samych renderów z Maxa, Houdiniego czy innego softu jak np. wkomponować scianę do filmu by wyburzenie na nią zadziałało i wyglądało na zniszczenie realistyczne a nie dorobione w 3D, wszelkie wybuchy i inne zniszczenia. W jakiś sposób muszę sobie zacząć budować portfolio i zacząć iść dalej w tym kierunku. Droga samouka jest niestety strasznie trudna jak zapewne wielu już miało okazję się przekonać :)

 

ps. Korzystał ktoś może z kursów od ESCAPE ? http://techstore.escapestudios.co.uk/shop/one-day-compositing-taster-course.html

Warto skorzystać chociaż z tego jednego dnia testowego?

Edytowane przez Mirrage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... za moich czasow ....*cough*..*cough*.... z modemem 28.8 gdy za 50tym razem udalo sie polaczyc z TPSA, wejsc na IRC #amisia i sciagnac texture jpg 512x512 w 30min, isc na gielde na grzybowska z 50cioma dyskietkami i nagrac najnowsza Cinema4D oraz Lightwave .. przeczytac news, ze w najnowszym Lightwave na PC zaimplementowali hiper-realistyczne "global illumination" ....*cough*..*cough*... podziwiac grafiki diadka3d okladek magazynow....*cough*..

 

:))

 

Nie wazne ile forow znajdziesz, ile magazynow, ile making-offow. Chesz sobie zbudowac folio - wyznacz sobie cel, efekt/short. Jedye i najlepsze zrodlo informacji to jest instrukcja obslugi oraz twoja wyobraznia z umiejetnosciami plastycznymi. Jezeli instrukca jest nie jasna zawsze mozesz zadac pytanie :)

Kazdy z nas uczyl sie na inny spsob. Jakos nie jestem przekonany, ze wygrzebanie wiekszej ilosci stron i tutoriali Ci pomoze. W pracy nie robisz wg tutoriala i mozesz sie natknac na problem, zagwozdke o ktorej w tutorialu nie wspominali.

 

Osobiscie nie znam wiele stron, wiem, ze cgsociety istnieje ale przyznam szczeze, ze nigdy chyba nic tam nie przeczytalem. Juz czesciej zagladam na fxguide.

Od Houdiniego jest odforce, od realflow jest rfforum. I tu sie moja wiedza konczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności