Skocz do zawartości

Komputer + serwer do 1000zł ??


Gość pepe050692

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pepe050692

Witam. Przez ostatnie kilka lat pracuje w maxie i nadszedł moment aby zmodernizować sprzęt. Niestety mam do dyspozycji tylko 1 tys zł a mój komputer wydaje się maksymalnie zmodernizowany ( najlepszy procesor co do posiadanej płyty głównej i zapełnione wszystkie sloty ramu ) -oczywiście nie jest to demon prędkości :) Dlatego pytam bardziej doświadczonych czy kupno serwera i podpięcie go do kompa jest wykonalne i czy jest w tym jakiś sens ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gość pepe050692

Procesor AMD Phenom II 6x 3,3

DDR2 8gb

dysk ssd 250 gb+ dysk 500 gb

radeon 4850

 

no i w sumie do tego kompa nie ma już zbytnio co dołożyć, a na nowego mnie nie stać. Coś tam poczytałem o łączeniu komputerów lub podłączaniu do serwerów podczas renderowania, ale moja wiedza na ten temat jest mierna, więc pytam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz "wspomagać" podstawowy komputer kolejnymi jednostkami podłączonymi do lokalnej sieci. Masz dwie opcje do wyboru. Albo dodatkowy komputer "dołącza" się do procesu renderingu trwającego na Twojej stacji roboczej, albo zadanie renderingu jest do niego wysyłane i tam trwa render a Ty możesz dalej pracować przy innym projekcie lub renderować w tym samym czasie drugą scenę.

Dodatkowy komputer: płyta główna z jak najmniejszą ilością "bajerów", jak najmocniejszy procesor, karta grafiki jak najtańsza (potrzebna wyłącznie do instalacji Windows) - potem wystarczy już pulpit zdalny (musisz mieć na tym "serwerze" Win pro lub ultimate), no i oczywiście pamięć, niewielki dysk twardy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności