Skocz do zawartości

Import z archicada-problemy z viewportem


Prince2007

Rekomendowane odpowiedzi

Strasznie goni mnie czas a nie da się pracować dalej w ten sposób z obiektem;/

 

PROBLEM: po imporcie z archicada modelu, wszystkie bryły na zmianę pojawiają się i znikają, jak im się podoba, na dodatek czasami niczego nie mogę zaznaczyć, a czasami tylko to co widać. Nie działa tez pipeta materiałów. To co się pojawia zależy jak akurat zbliżę w viewporcie widok. Renderuje się wszystko ładnie więc problem zdecydowanie w viewporcie. Nawet po zmianie materiałów na vraya też nie ma różnicy, żadne modyfikatory typu normal/smooth nie poprawiają pracy ani też inne cieniowanie w viewporcie...

 

Będę wdzięczny za pomoc. Poniżej 2 screeny przedstawiające ten sam model jedynie jeden jest po innym ruchu myszką:)

 

http://snag.gy/HRuBv.jpg

http://snag.gy/j2iFW.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Spróbuj zmienić sterowni viewportu.

Problem może też leżeć w źle ustawionych jednostkach systemowych, gdy np zaimportujesz model który jest 1000 razy mniejszy w scenie niż w rzeczywistości.

 

edit:

Spróbujteż rozdzielić sobie model na warstwy w maxie, i wyłączaj widoczność warstw, czasem jakiś konkretny obiekt lub nadmiar obiektów wywala wyświetlanie.

Edytowane przez stormwind
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skala jest ok bo mierzyłem, zmieniłem sterownik na Legacy DirectX ale wszystko działa przez to dużo wolniej, jest trochę lepiej ale też jeszcze nie cudownie, czasami znikają obiekty. Fakt jak wyizoluje jeden obiekt to się nie krzaczy. I jeszcze był problem z przesuwaniem obiektów- wszystko skacze jakby miało snapsa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności