Skocz do zawartości

Vray Blend material tekstury po dwóch stronach


fantomaz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z teksturami po dwóch stronach.

Spline > lathe > nałożony blend material:

base material = glass

1. Vray mat red + mapa (pasek)

2. Vray mat green + mapa (kropki)

problem w tym, że ten materiał jest po dwóch stronach szkła, a chciałbym aby tylko na zewnętrznej stronie.

Probowałem w splinie dać id material jednak coś mi nie poszło i utknąłem :D pomógłby ktoś?

 

niżej zobrazowane

 

pytanie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ale jak użyć w vray multi/sub zwykłego vraymtl? To co mogę tam włożyć to tylko bitmapy gradienty i inne rzeczy z których nie da rady(chyba xD) zrobić szkła z refleksami

 

 

edit: ok sorki, szukałem tam gdzie nie trzeba, wszystko git działa :)

dzięki

Edytowane przez fantomaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie

 

A mianowicie jak wyłączyć double sided gdy wyłączenie opcji double-sided nie dziala ? xD

probowalem doublesided material(front wlasciwa tekstura, back przezroczysta), wylaczanie double sided w vraymtl, ale ciagle renderuje teksture po dwoch stronach scianki co bym nie zrobil ;/

 

 

edit: chodzi mi o teksture double-sided na konkretnym face,

w blend materiale mam kilka warstw i chcialbym aby tylko jedna z nich byla double sided, reszta single sided

teoretycznie dziala to przy uzyciu double sided material i zrobienie strony back przezroczystym 100%, ale przy obracaniu kamera robią się krzaki ;/

 

 

jeśli nadal nie jasno opisałem, to może zdjęcie bardziej zobrazuje co chce osiągnać :P

243q6b9.jpg

Czy jest możliwe osiągniecie to co na oddzielnych planeach ale na jednym face przy użyciu vray blend material?

ustawienai double/singe sided materiału coś jakby nie działały prawidłowo w blend materiale, jak widać nieco niżej od wewnętrznej strony zamiast koloru jest tylko czarny kolor

Edytowane przez fantomaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności