Skocz do zawartości

Pojazd 3d: KIA Cee'd GT


plasti

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wyglada ladnie, ale nie wiem czy na takiej siatce dzielenie elementów z chamferami to jest dobry pomysl, ja bym jednak zrobil to po jednym zageszczeniu. Daj w standardowym materiale z podciagnietymi refleksami wtedy bedzie mozna powiedziec czy jest rowny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem mądre zdanie że minimum formy powinno opisywać max. treści. Mimo to dobrze jest zrobić siatkę trochę gęstszą niż trzeba, bo łatwiej się podłączyć z loopami pod detal, większa szansa że trafisz akurat loopa którego potrzebujesz, mniej cięcie i przestawiania werteksów. Na gęstszej siatce także krawędzie są ostrzejsze, czyli takie jak trzeba, dlatego cięcie blach po zagęszczeniu. Przy bazie skoncetruj się na złapaniu bryły.

 

Nie znam auta ale cos niepokojacego dzieje się na styku symetrii przy górnej krawędzi przedniej szyby, i na samym dole tylnego zderzaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj faktycznie sa proste te dzielenia jak i wyciecia pod swiatla lecą z linią auta, ale moze sa gdzies miejsca w ktorych przydal by sie o jeden podzial wiecej zeby poprowadzic ladniej jakis łuk. a jesli na takiej żadkiej siatce dodasz linie i bedzie w tym miejscu duzo gesciej niz wszedzie indziej moze tam powstac wyostrzenie albo zafalowanie. Ale moze tez uda sie wszystko idelanie :) wszystko wyjdzie jak wrzucisz w standardowym materiale z reflectem model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak patrze i zauwazylem, np na nadkolach jak zrobiles dzielnie blachy to tam jest wyplaszczenie promienia kola i nadkole jest krzywe, musialbys dodac teraz tam linie i by mogla sie popsuc a po zageszczeniu bedzie to juz ciezko poprawic. a tak jak bys najpierw zagescil to nadkole bylo by idelanym kolem i dopiero roscial a dzieki gestrzej siatce nie zrobily by sie te wyplaszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak patrze i zauwazylem, np na nadkolach jak zrobiles dzielnie blachy to tam jest wyplaszczenie promienia kola i nadkole jest krzywe, musialbys dodac teraz tam linie i by mogla sie popsuc a po zageszczeniu bedzie to juz ciezko poprawic. a tak jak bys najpierw zagescil to nadkole bylo by idelanym kolem i dopiero roscial a dzieki gestrzej siatce nie zrobily by sie te wyplaszczenia.

 

czaje o co chodzi, bede myslal nad tym jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok troche w sumie zapomnialem o tym watku, tak wiec wracam juz prawie z koncem pracy....

 

gdzie niegdzie sa jeszcze nierownosci ktore na sam koniec bede staral sie wyrownywac, ale nie jestem grafikiem-samochodziarzem tak wiec mysle ze mi wybaczycie :)

 

K02.jpg

 

K01.jpg

 

K03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności