Jump to content

Pawlito

Members
 • Posts

  833
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Everything posted by Pawlito

 1. Siemanko, nowe rzeczy: A i naszkicowałem tło fabularne dla tych scenek. Nie jestem literatem więc nie linczujcie, oto ono, cyk fuch: "Dystopian Streets" W dystopijnej przyszłości nie ma reguł. Prawo i siła jest po stronie bogatszego. Zanieczyszczenie środowiska powoduje wielodniowe okresy ciągłej nocy lub niekończących się ulew. Ludzie odnajdują szczęście w narkotykach, seksie i sieci. Zabijają ból codziennej egzystencji rozmaitym sposobami, też nielegalnymi. Zresztą legalność jest kwestią do uzgodnienia za odpowiednią cenę. Policję możesz wynająć a ustawę kupić. Oficjalnym rządem od dawna sterują finansowi potentaci dbający jedynie w własne dobro. Mieszkanie na setnym piętrze luksusowego hiperwieżowca nie jest niczym wyjątkowym. Głównie mieszkają tam białe kołnieżyki, biurowi pracownicy dużych firm, lub inny zaufany personel, ukratkiem spogladający na siebie z nienawiscią i zazdrością, nieustannie porównujący się. Zazdroszczą sobie wyższego piętra w domu, latającego samochodu, ładniejszej żony. Każdy z nich marzy że kiedys się dorobi i zamieszka na wymarzonej "Wyspie". Średnia klasa społeczna praktycznie nie istnieje. Większość mieszkanców, szarej masy z nizin społecznych pracuje w licznych megakorporacjach przy obsłudze produkcji w oczyszczalniach scieków, fabrykach produkujacych podzespoły biomechaniczne, ogniwa elektryczne, elektrowniach atomowych, firmach uzdatniajacych materiały radioaktywne, wszedzie tam gdzie jest to tańsze od stosowania maszyn. Nieliczni, dostatcznie majętni mogą uciec stąd do pozaziemskich kolonii - rajskich wysp, zasiedlonych sztuczną roslinnością i zwierzętami, namiastką natury, gdzie świeże powietrze dostarczają procesory atmosferyczne wysokie na 200 metrów. Jadą tam w jedną tylko stronę na wieczne wczasy lub emeryturę. Życie na Wyspie jest na zasadzie "all inclusiv", po wcześniejszym zasileniu konta organizatora sumą 1 mld dolarów. Przeważnie są to właściciele lub ścisły zarząd tychże korporacji. Na ulicach panuje prawdziwy kulturowy kocioł. Ludzie prowadzą swoje lokalne biznesy - bary, sklepy, sale projekcyjne, hotele, firmy transportowe. Porozumiewają się w językach całego swiata a rozmowy tłumaczą im translatory wszczepione w membranę ucha. Na ulicach tryska fontanna sztucznych neonowch barw, reklam, szyldów o dowolnej treści. Spersonalizowane reklamy filmów porno wyświetlają się przejeżdżającym na głównych ulicach miasta. Prawdziwe piekło na ziemi, jednak w jakiś dziwny niezrozumiały sposób chcesz tu być... masz wybór?
 2. Siemka. Nie musiałem zmieniać trajektorii kamery (co na plus), opóźniłem za to jej obrót. A czy jest lepiej oceńcie sami. Szybki zrzut z viewportu: Dziękuję komentującym. Pozdrowienia dla więzienia
 3. Chciałem osiągnąć efekt filmowania z ręki lecz z użyciem steadicama, taki kontrolowany chaos (nie wiem czy dobrze to wyrażam). Żeby to poprawić musiałbym zmienić trajektorie kamery które mam ustalone pod całe ujęcie. Chociaż, kurcze, mi się to podoba. Pytanie do reszty forumowiczów - naprawdę jest źle, to ujęcie z ostatniego gifa?
 4. Witam wszystkich. Mam kolejne ujęcia, idzie wolno ale jednak. Cieszę się że ktoś tu zagląda i widzę że trafił się subskrybent he he - dziękuję. Nie wiem ktoś mi pisał że ruch kamery jest zbyt matematyczny dlatego dodałem kontroler noise, taki wiecie "efekt filmu". Ludziki i ruch uliczny dorabiam zawsze pod koniec, mam je gotowe i wystarczy wstawić - więc bedą. Pozdrawiam.
 5. Bardzo fajnie rozbarwione, monochromatyczne, zamek naprawdę rob robotę. Aby wzmóc jeszcze ten złowrogi widok zamku, możesz gdzieniegdzie powstawiać pochodnie, podświetlone witraże, leżące czaszki szkielety posągi. A co do oświetlenia, to księżycowe to chyba najlepszy wybór. A jeśli chcesz zrobić animkę, taka żabia perspektywa z dołu (jak na drugim screenie) wzmacnia odbiór, dodaje ogromu, właśnie jak łódź wpływa do środka, podnosi się krata, a żeby lepiej było widać, dwie pochodnie przed bramą zamku.
 6. No to jeszcze ujęcia otwierające. Pierwsze z nich inspirowane filmem, pewnie zgadniecie jakim. Tutaj bez color-gradingu, docelowo będzie jak w poprzednim poście. Dzięki z feedback.
 7. Jazda jazda w 128 lub 256 kolorach
 8. Joł joł joł madafaka Wrzucam kolejne postępy. Rozwinąłem temat wirtualnego świata na kolejne ujęcia. Napisałem sobie scenariusz, który stopniowo staram sie realizować. Mój ostatni pomysł to wnętrzności komputera, tutaj Amigi. Jest scena z mostem w stylu golden gate w san francisco, i w tle panorama miasta, stylizowana na płytę główną. Posiadacze Amig dostrzegą zapewne znajome wątki, nazwy układów, procesorów stosowanych w tych komputerach. Jest scena - level, inspirowany grą Outrun, gdzie mijamy kolejne scenerie. Inspiracji jest znacznie więcej, mniej lub bardziej oczywiste o których napiszę później. Do rzeczy.
 9. Heh, @Loozack, gdy to piszesz już renderuję na gotowo, i jak piszesz na osobnych przebiegach, chyba inaczej się nie da. Pozdrawiam 🙂 Jeszcze w gifie zauważyłem błąd, tam podłoga się układa na istniejące już kafelki, a ma być że ona się tworzy, kafelki nadlatują pod nadjeżdżajacy samochód, i tak będzie finalnie.
 10. Czołem Piszę jeszcze bo mam taki problem, w scence jest samochód który ma przejechać przez lustro-teleport (do innej sceny). I jak zrobić aby po minięciu lustra samochód znikał? Ja wiem że można zrobić wersję ujęcia bez auta i poklatkowo usunąć ale czy możliwe jest zrobienie tego na raz?
 11. Piszę żeby się przypomnieć że animacja ciągle jest w toku, etap modelowania dawno zakończony, teraz renderuję. Nie zawsze mam na to czas bo jest wiele innych rzeczy do roboty. Ze scenki testowej zrobiłem krótka animację: pozdrawiam
 12. Nie wiem czy macie własną stronę z projektem, może warto zrobić demo z tego co już macie i zamieścić na swojej stronie-blogu, zanim wystartujecie z early access.... tak kombinuje
 13. Naprawdę zacna inicjatywa. Powiem że sam siedzę w takim jednoosobowym przedsięwzięciu (przy animacji, także motoryzacyjnej) i wiem ile trudu może pochłonąć spięcie wszystkiego ze sobą. A że tematyka motoryzacyjna, tym większy rispekt. Życzę żeby projekt znalazł finał i kasa ze Steama zaczęła płynąć 😄 bo się należy. edit: co do strony technicznej, jeśli to będzie "indyk" to do strony technicznej nie można mieć wygórowanych oczekiwań, pod warunkiem że gameplay będzie ok.
 14. zacząłem na początku 17., a ile potrwa nie wiem jak skończę do końca roku będzie sukces. a jeśli nie to będę robił tak długo aż skończę.
 15. Acta 2.0 uchwalone i mamy już pierwszego imigranta z jutuba. :D
 16. Dzięki za porady, tu jesze druga wersja kolorystyczna ujęcią: Do ujęć dziennych jeszcze wrócę. Co do rozmycia filarów, może nie DOFem a motion blurem, ba spawarka daje iskry i takie podłużne będą ładniej wygladały (chociaż juz są ale mniej rozmyte). Loozack, cieszę się że się podoba, pozdrawiam równieź :)
 17. ok, dorobiłem jeszcze jeden neon żeby rozświetlić garaż, może dam jeszcze jeden. W animacji będa raczej ujęcia dzienne. chciałem całą produkcje podzielic na dwie części: pierwsza - powolna, prezentujaca tor, samochody w nocy, druga dynamiczna za dnia z krótkimi szybkimi ujęciamni. Taki mam pomysł, a co z tego wyjdzie czas pokaże. dzięki olaf.
 18. Cześć Pracuję nad ujęciami które chcę dać do produkcji, i mam do Was prośbę o ocenę kolorystyki i oświetlenia. Czy wg Was ujęcia (ruch kamery) są ok?
 19. Pawlito

  DebirsMaker2

  http://www.scriptspot.com/3ds-max/scripts/debrismaker2-procedural-geometry-creation-tool
 20. Ojciec miał felicje i ta maska mi była dobrze znana, szczególnie wlot powietrza więc wyleciałem na pewniaka a tu takiego wała hehe
 21. a to jest skoda felicja, na bank. ta sama maska i wlot powietrza
 22. Powodem że zrobiło się tutaj pusto są inne serwisy nastawione na społeczność. Ale ja napiszę o moim odczuciu co do maxa3d. Gdy logowałem się tu pierwszy raz w 2006, to miejsce przypominało taki park rozrywki - zapaleńcy i miłośnicy prezentowali swoje biurka renderowane w scanline świecone generycznymi światełkami, a reszta podziwiała i zbierała szczęki z ziemi. Dlaczego? Bo robiło wrażenie. Wyrenderowanie prostego obiektu było niełatwym wyczynem. Szczególnie jak miałeś do dyspozycji jeden lub dwa rdzenie prędkości 3ghz i 2gb ramu. Postęp sprawił że obecnie dużo lepiej wyglądające rzeczy robią dużo mniejsze wrażenie. Łatwiej osiągnąć super efekt i jednocześnie nie jest on tak poszukiwany. Masz dostęp do tutków, szkół, literatury, oprogramowanie jest bardziej przystępne, i moc komputerów bardzo wzrosła, dużo łatwiej zrobić coś fotorealistycznego lub dobrze wyglądającego. I jak mówiłem, już tak nie imponuje. Ten rozwój oddzielił ludzi poważnie chcących się rozwijać od tych ze słomianym zapałem, bo słabego warsztatu już nie uzasadnisz tym ze masz za cienki komputer. Ta pierwsza grupa przeważnie poszła tworzyć zarobkowo a drudzy skręcili w inną stronę i pewnie tu nie zaglądają. Przeglądałem kiedyś dział wip, naszło mnie żeby sprawdzić jak przez lata poprawiały się prace, technicznie. I wierz mi, pod najbardziej plastikowymi renderami samochodów z 2005-6 roku typowy komentarz był "wow fotoreal". Dziś max3d wygląda bardziej jak taka galeria z pięknymi obrazami i trochę głupio napisać "miazga" albo "kopie dupsko". Głupio też wstawić coś słabego do oceny. Dlatego lepiej jest dać łapkę i nie odzywać się bez potrzeby. Rozpisałem się ale chciałem to opisać obrazowo. A oprócz tego to co było powiedziane, serwisy zorientowane na socjal spowodowały mniejsze zainteresowanie takimi forami.
 23. Pierwszy motion test. Są błędy jak np. samochód za wysoko zawieszony albo drzewko lewitujące w powietrzu i nie świecące się światła cofania i stop ale to jak mówię test. Powiedzcie jak to widzicie. [video=youtube_share;JLwbFsZ53_o] Później dorzucę kilka stilli. Jutube jak zwykle niszczy filmy kompresją i nic nie poradzę na to...
 24. Reasumując Wasze uwagi: 1. szerszy kadr na tor 2. perspektywa powietrzna (wypróbuję render pass z z-depth + compo) 3. motion blur (wypróbuję ale może byc problem przy wolnych ujęciach, im szybszy ruch = mocniejszy mb) ale wypróbuję 4. słońce niżej dla hdrki z wieczorem Super. Pozdrawiam edit: zamieszczam efekty prac z perspektywą powietrzną i przy okazji dalszym zalesianiem toru.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy