Jump to content

Ustawienia renderowanie - ulżenie


cDonarski
 Share

Recommended Posts

Podpowiedzcie mi proszę jak zmniejszyć długość renderowania. Render wychodzi super ale niestety trwa bardzo długo. Rozdzielczość 1500x1400, scena oświetlona VRay light (dome).

Które ustawienia tak wydłużają render, co zmniejszać testując. Pomożecie?

vray_ust.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dlatego lepiej przejść na Corone i nie martwić sie skomplikowanymi ustawieniami (jeśli chodzi o wizualizacje Corona jest lepsza, łatwiejsza, czyste szybkie rendery bez mozolnych ustawień j.w na zrzucie a reszta materiały, oświetlenie bardzo podobne w tworzeniu w sumie to jedna firma różne oddziały te silniki produkuje)

Edited by jarox
Link to comment
Share on other sites

Ja używam vraya 3.40.01 więc starego ale wydaje mi się że min. shading rate masz za wysoko podkręcone. defaultowo jest 6 a ty masz 32.

Może zresetuj wszystkie ustwienia, wpisz rozdzielczość i ustawinie daj niższe, niech nawet render szumi i uzyj denoisera.

Być moze prekalkulacje GI się przeciagają.

Link to comment
Share on other sites

nie napisałeś który vRay, bo ustawienia Image Sampler AA i Bucket Image sampler diametralnie będą różniły się na takim 3, NEXT, czy 5.

Niezależnie od wersji jak ustawisz min shading rate na 6, max subdiv w Bucket image Sampler na 8 to będzie śmigać.
Jakość podwyższasz przy pomocy w większości przypadków za pomocą max subdiv w Bucket image Sampler, gdzie na vRay 5 wartość 24 daje już zajebiste rezultaty.

Masz też trochę sprzeczności w ustawieniach, szczególnie ten burn w CM na 0.1 Zostaw go na 1.0 i staraj się nie ruszać. Przepały koryguj w Postprodukcji, np poprzez profil OCIO/ACES.
Jeżeli musiałeś zejść do 0.1 w burn na Reinhard to znaczy, że masz coś nie teges z intensywnościami świateł (w sensie, że są nierealne). vRay tego nie lubi. Błędy w intensywnościach są jednym z najczęstszych problemów długiego czasu renderowania bo to przez nie najczęściej trzeba śrubować ustawienia renderera.

Jeśli pracujesz na vRay 5 to zresetuj go do defaultowych ustawien - są imo najlepsze dla 90% przypadków.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy