Skocz do zawartości

Polonez - Redesign


stormwind

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu  dłubie sobie przy tym projekcie. Czasami z wielomiesięcznym przerwami. Doszedłem do momentu kiedy czas już go pokazać.

Założyłem sobie odświeżenie Poloneza z lat 70 i 80 w stylu jak Challenger i Camaro z 2008r, Ważne było dla mnie było zachowaniem charakteru i proporcji auta, we współczesnej stylistyce i standardach drogowych bez zbędnego detalu i przesadnie agresywnych form. Nie chciałem żeby wyglądało jak Concept Car a typowe drogowe auto średniej klasy spełniające normy homologacji. 

Chcę przełożyć jak najwięcej charakterystycznych elementów nadwozia jak tak aby czuć było ducha poprzednika. Wiele elementów nie podoba mi się jeszcze do końca, jak na przykład tylne lampy, zderzak i dyfuzor. Inne elementy potrzebują trochę więcej detalu. Osłona wlotu na masce, klamki i lusterka to na razie placeholdery. No zostaje jeszcze i połączyć nadkola z resztą karoserii.

Model powstaje w Blenderze. Aktualnie, poza paroma miejscami, support loopy są wyłącznie przy użyciu modyfikatora bevel, a wszystko reguluje przez bevel weight krawędzi. Przy ciągłych zmianach byłoby to inaczej nie do ogarnięcia. Dlatego siatka nie wygląda tam najlepiej i na pewno nie jest optymalna. 

Model na razie jest jeszcze koślawy, ciągłe zmiany proporcji to nie służa płynności siatki. Końcowo zrobię nowy basemesh i naciągnę wszystko shrinkwrapem. 

Schadery z Master Car Creation in Blender od CG Masters

Obrazki poniżej prosto z viewportu.

Dajcie znać co myślicie i jak to wg was wygląda.

 

9ZnDSrk.png

HVfXgDZ.png

UvQJePT.png

Rn4wjEa.png

otf20OL.png

clay

ZU35HTd.png

hrMC1bn.png

4bHiWxl.png

9lcwuqT.png

g8csH5q.png

 

 

felga i opona

DWfixG2.png

3wCv1An.png

 

4WAi4RI.png

Edytowane przez stormwind
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszło, polnez muscle car 🙂 Jeździłem trochę polonezem caro szary metalic 😛 Trochę mało mi przypomina poloneza, polonezy to były straszne kanciaki z plastikiem tutaj tylna mała szybka trochę nawiązuję ale to za mało żeby skojarzyć z polonezem bez czytania opisu. 
Siatka mi się podoba, bardzo czysta, szczególnie na feldze ładnie wygląda i trochę się chyba nad nią napracowałeś 🙂 Boczna częśc opony i zewnętrzy okrąg felgi ma nierówne odstępny między edgeloopami, nie wpływa to na zaburzenie kolistego kształtu, nie ściąga siatki? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Destroyer napisał:

Trochę mało mi przypomina poloneza, polonezy to były straszne kanciaki z plastikiem tutaj tylna mała szybka trochę nawiązuję ale to za mało żeby skojarzyć z polonezem bez czytania opisu. 

Dzięki za odpowiedź 😛  Ważne, że przypomniałeś mi, że powonieniem pokazać porównanie.

K0jUuD5.png

hphoZme.png

WrEbIwz.png

Challanger i Camaro tez odbiegają trochę od oryginału.

Co do tylnej szyby i słupka C to jeszcze się waham, czy zostawiać szybę, dawać plastik z wycięciami czy jeszcze jakiś inny mix.

Felga to w ogóle ciekawy eksperyment, uczyłem się wtedy dopiero Bendera. Ponieważ nie było to odtworzenie 1:1 oryginału a wariacja na jej temat - chciałem mieć jak największą elastyczność/nie destruktywność. To tak naprawdę 2 osobne elementy wnętrze i zewnętrzne osobno obracane i łączono potem przez shirnk warp i data transfer do tego kształty sterujące płaszczyznami wewnętrznymi i kątem odchylenia szprych. Dlatego miejscami siatka jest dziwna i niepotrzebnie trójkątna.

Podgląd z viewportu:

https://i.imgur.com/kAyQwNs.mp4

I jeszcze taki Shot felgi, który kiedyś wrzucałem na forum.

I8BuiWS.png

vY3ZMiF.jpg

Opona ma nierówno Edge Loopy bo i tak w rzeczywistych oponach nacięcia bieżnika nie są regularnie aby opona nie wpadała w rezonans.

uohUO69.png

 Ta w pierwszym poście nie ma jeszcze przesunięć bo poprawiałem model i na razie to prosty array i bend (z jednej strony nawet nachodzi na siebie po zakręca więcej niż 360°) We wcześniejszej rewizji miałem już przesunięcia bieżnika. Przy takiej ilości Edge i tak będzie to niezauważalne.

V8vkouw.png

Edytowane przez stormwind
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje.

Okrągłe światła były oczywiście rozważane, ale jednak wole tu nowoczesny akcent kształtem nawiązujący do podwójnych lamp. Na wzór BMW z okresu ok 2010r. w środkach "łuków" będą też światła drogowe w stylu ksenon/laser led także w ogólnym wrażaniu będą nawiązywały to okrągłych.

KNS87dn.png

Co do ogólnej linii, myślę bardziej proste linie będą już nienaturalne jak na dzisiejsze czasy. Borę tez pod uwagę aerodynamikę.

Wszystkie charakterystyczne linie są przeniesione, usunąłem tylko boczną plastikową listwę i zostawiełem wcięcie tak jak w uboższej wersji C z lat 80. Ale myślę aby dać tam czarny naklejany pas matowej foli. 

Edytowane przez stormwind
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być to muscle to może bardziej uwydatnić wlot powietrza na masce, może nie taki dokładany tylko wytłoczony razem z pokrywą silnika. I ten taki rancik, idący z przodu na dole taki mi się wydaje niezgrabny. Jakby niedokończona koncepcja. Ja bym go na środku, tam gdzie masz zrzut viewportu z przodu, wygiął na pewnej odległosci do góry, aby nie był taki płaski na całej długości.

Jak masz tą mozaikę, ten przód z białym Polonezem z lewej u dołu, to ożebrowanie na wysokości chłodnicy i świateł to może być dobry pomysł, ja bym go próbował rozwinąć, ale bez tych pionowych poprzeczek i grubsze żeberka.

Lusterka wydaja się małe.

Edytowane przez Pawlito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawlito napisał:

Jak ma być to muscle to może bardziej uwydatnić wlot powietrza na masce, może nie taki dokładany tylko wytłoczony razem z pokrywą silnika. I ten taki rancik, idący z przodu na dole taki mi się wydaje niezgrabny. Jakby niedokończona koncepcja. Ja bym go na środku, tam gdzie masz zrzut viewportu z przodu, wygiął na pewnej odległosci do góry, aby nie był taki płaski na całej długości.

Jak masz tą mozaikę, ten przód z białym Polonezem z lewej u dołu, to ożebrowanie na wysokości chłodnicy i świateł to może być dobry pomysł, ja bym go próbował rozwinąć, ale bez tych pionowych poprzeczek i grubsze żeberka.

Nie chcę, że by to był typow muscle car a zwykły 5cio drzwiowy fastback, wielkości Audi A3 - A4, na ich bazie adaptowałem proporcje, kąty przedniej szyby rozstaw osi, wielkość drzwi itp.  W opisie porównywałem do Challengera bo to wg mnie piękne odświeżenie, troszkę przerysowany ale dalej z duchem starego modelu z minimalnym detalem, bez nadmiernie agresywnych niepotrzebnych wlotów, załamań itp.

Wlot powietrza, mimo ze w oryginale był dla powietrza kabiny chcę zostawić bo to fajny charakterystyczny detal. Ale zgadzam się że, taki czarny przyklejony to nie na dzisiejsze czasy, popróbuje ze zintegrowanym z maską tak aby był kontynuacją podłóżnych przetłoczeń.

Odnośnie Rancika z przodu, możesz zaznaczyć o które miejsce chodzi?

Grill to oddzielna sprawa - Bo nie zdecydowałem jaki napęd będzie miał, więc nie wiadomo czy ażurowy grill jako taki jest potrzebny. Do tego zderzak jest oderwany od grilla, nie widać tego było wczesniej. Jeżeli w ogóle będę wycinał grill myślałem właśnie o wzorze z poziomych elektów rozszerzających się lub powiększających się w pionie gradientem w dół.

6B1sgJq.png

Opony koniecznie szersze, dzięki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"rancik" z braku lepszego określenia czyli ta dokładka do zderzaka, ta którą się obrywa zazwyczaj jak na parkingu ktoś dojeżdza kołami do krawężnika, a najlepiej jeszcze jak się trochę odbije, bo nie czuje obrysu auta. Na obrazku twoim widać ją na samym dole, wydaje sie taka płaska.

edit: fajny smaczek ze zderzakiem jak teraz pokazałeś. zobacz jeszcze wielkość przedniego bocznego migacza do lusterka, wydaje się ono małe.

Edytowane przez Pawlito
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawilto, rozumiem już. W oryginalnym polonezie splitter był prosty ale też węższy, nie wychodził tak poza obrys. Prawy górny i dolny obrazek z mozaiki to chyba To o co Ci chodzi, ponieważ nadkola, progi i dolna linia to jeszcze otwarty temat możliwe że się to jeszcze zmieni.

Destroyer, zapomniałem o Cybertrucku, Punkt dla ciebie.

Alej jednocześnie ******eś mi tu szkaradztwa w wątku.  Z czego tylko 3 pierwsze mają przewagę prostych linii, i to nie ten typ auta - pickupy, offroad i duże suvy rządzą się innymi prawami, zostańmy przy sedanach/sportbackach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności