Skocz do zawartości

Budżetowy monitor do 3D


RAFX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przydałby mi się drugi monitor 22' lub lepiej 24' (pierwszy to jeden z najtańszych 5;4 EIZO na allegro) do dlubania w 3D (Maxie i spółce) więc zwracam się do Was z prośbą o radę.

 

Kasy mam na to mało, 500-700zl. Co w tej kwocie byłoby najlepszym wyborem?

Uzywka NECa/EIZO np. S2243 czy jakiś "zwykły " monitor na IPSie? Dell U2410 h-IPS?

 

Z góry dzięki.

Edytowane przez RAFX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki, fajnie wyglądają te iijamy. Szkoda, ze w tej cenie nie mają 24' 16:10. Jeśli chodzi o NECi i EIZO to na 24 można dostać chyba tylko TN z tego co widzę . A Dell? Z tego co czytałem powyższy model strasznie świeci przez ogromnie wysoką jasność minimalną więc odpada. Ale może ma inny model? Lub HP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie do niego dał linka Skalpel. Szkoda 16:10 ale może faktycznie nie ma co wydziwiac. Na papierku wyglada bardzo fajnie ale jak to jest w praktyce? Skalpel, masz/ miałeś może do czynienia z tym monitorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy trzy sztuki w firmie bardzo ładnie odwzorowują kolorystykę, maja naprawdę dobre kontrasty i najważniejsze nie meczą oczu, bardzo równomierne podświetlenie matrycy. Dwa jeszcze jeden mały plusik dla iiyamy po zarejestrowaniu produktu masz przedłożoną gwarancje o rok czyli w sumie masz 3 letnia gwarancje co jest dosyć ważne przy budżetowych monitorach, no i jeszcze 30 dni od zakupu na bad pixel. Dwa ten model ma także wersje z pivotem i regulacja wysokości http://www.iiyama.com/pl_pl/produkty/prolite-xb2483hsu-1/

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tą iiyamę w wersji bez pivota, używam od 2 tygodni, nieźle się sprawdza przy wielogodzinnej pracy. Jedynie musiałem zmniejszyć świecenie bo standardowo wypalało oczy. Dobry monitor do pracy z pełnym 24".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pivot to 1,5 stówy w górę a raczej nie bedzie to u mnie mus.

 

Juz w sumie miałem zamawiać ale zastanawiam się czy jak dolozylbym 2 stówy to sytuacja się zmieni czy wygrywa nadal ta iiyama. Chętnie wzialbym cos 1920x1200. Jest coś ciekawego 16:10 w tej cenie (900zl)co ma podobne kolory i też nie wypala oczu?

Edytowane przez RAFX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Della widziałem za 800 pare. Jednak boję się, że wypali mi oczy w warunkach domowych. Sa Iiyamy 16:10 ale już na IPSie więc może być gorzej pod tym względem.

 

Edit:

Zamówiłem X2483hsu. Jak przyjdzie to zobaczymy :)

Edytowane przez RAFX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności