Skocz do zawartości

Wszystko mi poszło w diabły, czy można jakoś temu zaradzić...? Pomocy...


Armia

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie napisałem - praca z 3 miesięcy poszła w diabły, a to dlatego, że zapisywałem pracę w jednym pliku - tzn przy każdym posiedzeniu w maxie dawałem "zapisz". I w pewnym momencie koniec... "file open failed...". Nie mam tej pracy w Autobacku - robiłem pare rzeczy w odzielnych plikach, ale to jest mało, cała robota była w tym pliku. Czy w jakikolwiek sposób da się odzyskać plik? Proszę o jak najszybszą pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

czyli nic nie da się zrobić... przekopałem dysk, znalazłem stan sprzed dwóch tygodni... nie jest źle, w dwa dni powinienem nadrobić, ale... robota stoi i trza robic wszystko jeszcze raz +mieć nadzieję na taki sam efekt. Dzięki za rady, tego plusika to nie znałem, ale go chyba pokocham. Jeszcze jedno pytanie, tak na przyszłość - bo wcześniej już to miewałem, ale pracki były tak mierne, że nawet nie przywiązywałem uwagi - czy jest jakiś pewny sposób, aby problem się nie powtórzył? z czego to wynika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najczesciej jest to spowodowane wylaczeniem kompa centrlnie z sieci ... ZAWSZE wylaczaj przez "zamknij system" oczywiscie tyczy sie to szczegolnie sesji gdy byl wlaczany 3d max .... auto back na 9 files nastaw a zawsze sobie rob tak ze jesli zapisujesz to dawaj do innych plikow kazdy save a gdy beda juz 3 pliki to tak w kolko savuj na nich ... ;) ja tak robie i od 2 lat niczego nie stracilem na amen ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny i właściwy sposób na unikanie takich sytuacji to częste robienie save`wów, tylko trzeba mieć umiar :/ a ja go nie mam :( >> budując "Zorkę 4" stworzyłem już 260 plików *.max i przy takiej liczbie potrzebny jest "odpowiedni" system nazewnictwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj fakt, to duzy proble. Na szczescie maxy ladnie sie kompresuja :-)

 

Moze komus sie przyda (choc to pewnie "ameryka w konserwach"). Wypracowalem sobie metode:

firma_projekt_wersja_numer_dodatkowe_info

katalogi: firma_data

Najgorzej jak sie rozpedze z koncowka nazwy :-D

Jak na razie ulatwia mi to zycie, choc pewnie sa lepsze metody ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności