Skocz do zawartości

problem z "select and move"


boski

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich!

fatalny problem laika mi się przytrafił i nie potrafię go przeskoczyć, a szukałem rozwiązania już z godzinę ;]

podczas modelowania coś się podziało z select and move. Jak chcę przesunąć cokolwiek (obiekt, vertex, edge) to:

1. przesuwa, a raczej skacze o "metr"

2. ruch czegokolwiek w dwóch osiach jest niemożliwy

 

Oświećcie proszę ciemniaka:) już patrzyłem pod snap itp, ale bez efektu. Podejrzewam, że przypadkowo uruchomiłem jakiś skrót klawiszowy...

 

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

powyższe nie pomogło;/ Ale mimo wszystko wielkie dzięki za posta! Sam też nie wpadłem na rozwiązanie. Zauważyłem natomiast, że po zastosowaniu export -> import + reset sceny, wszystko jest ok, z wyjątkiem tego że traci się modifiery. Jest jakaś metoda exportu, która je zachowuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

import merge i możesz całą scenę z pliku *.max wciągnąć do nowego pliku lub wybrane elementy z tej sceny, niema konieczności robienie exportu :) Obiekty w ten sposób importowane mają wszystkie swoje parametry włącznie z materiałami i teksturami :)

Co do twojego wczesniejszego problemu to sprawdź jak masz ustawione jednostki customize-> units setup i w nim znajduje się także system unit setup należy ustawić takie same jednostki miary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności