Jump to content

Kopiowanie części animacji z innego modelu


Szczepenson

Recommended Posts

Hej!

 

Na wstępie zaznaczę, że szukałem takiego tematu, ale nic nie znalazłem :

Animuję właśnie postać do gry w 3ds maxie. Ogólnie potrzebuję minimum 5 animacji (tych najpotrzebniejszych, koniecznych):

- Poza neutralna

- Chód

- Postać atakująca z chodu

- Postać atakująca z pozy stojącej

- Postać ginie

 

Jak do tej pory zrobiłem chód, teraz robię pozę neutralną. Jednak przy animacji ataku z chodu raczej nie ma sensu animować nóg od początku, tylko dobrze by było jakoś skopiować sam ich ruch i później trochę poprawić. Chociażby po to, żeby pozycje początkowe kończyn się mniej więcej zgadzały ;) Czy ktoś wie w jaki sposób to osiągnąć?

Link to comment
Share on other sites

najprościej to skorzystać z tego samego pliku, dla bezpieczeństwa zapisać jako nowy cykl i wywalić niepotrzebną cześć animacji oraz dorobić atak.

 

jeśli animujesz na standardowych kościach, możesz skorzystać z opcji w menu Animation/ "save animation..." i "load animation..."

pozwala na przerzucanie animacji pomiędzy wszelkiego rodzaju obiektami jeśli pozwalają na to kontrolery tych obiektów. dla twojej animacji by zadziałało.

Edited by zio_mal
Link to comment
Share on other sites

Dzięki, o to chodziło!

Obejrzałem jeszcze tutorial odnośnie exportu animacji do Unity. Tam wszystkie sekwencje animacji były robione w jednym pliku, każda po sobie, i chyba w unity już ustawia się od której klatki do której jest jaka sekwencja.

Za Twoją radą zapisałem i wczytałem animację, z sukcesem :) Teraz ruch i atak z ruchu mam już na jednym modelu - tylko jest trochę zabawy z poprawianiem animacji, niektóre klatki jakoś dziwnie się rozciągnęły na osi czasu, nie wiem do końca czym to było spowodowane, ale na szczęście szybko można to było poprawić ;) Teraz resztę sekwencji robię już na jednym, głównym modelu - dzięki czemu kopiowanie animacji ograniczy się do shift+drag, bez potrzeby zabawy w plikach ^^

 

Jeszcze raz dzięki!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy