Skocz do zawartości

dymitr93

Rekomendowane odpowiedzi

siemka

 

z tej strony DymitR :-)

 

jestem nowy na forum jak i w temacie. Dopiero raczkuję i całe moje doświadczenie w 3d opiera się tylko na Blenderze.

 

chciałbym jednak pracować również w 3ds max .

 

 

Z racji mojego pomylonego umysłu, jak zawszę komplikuje sobie życie i chce tę przygodę zacząć od czegoś trudnego.

 

Kompletnie nie wiem jak się za to zabrać, ale bardzo interesujący efekt znalazłem tu:

 

i tu mam parę pytań :

 

co to za 9 różnych warstw, jak się je uzyskuje, czy to wiąże się z 9 różnymi renderami ?

i jak uzyskać efekt takiego jogurtu w który wpada wiśnia ? Czy idzie to zrobi np. za pomocą krakatoa ? i jak ? w jaki sposób ?

 

Czekam na odpowiedź :) i pozdrawiam

 

a tak przy okazji dużo tego nie ma, ale zrobiłem parę rzeczy do portfolio: http://dymitr93.deviantart.com/

 

mile widziane również oceny tego co zrobiłem, z naciskiem na krytykę :) wolę dostać po pysku, niż być macany po pupie :-) to bardziej buduje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

"9 warstw" uzyskuję się robiąc jeden render, np. w vray'u wybiera się je w zakładce render elements (dostarczają różnych informacji na temat tekstur, refleksów, oświetlenia itp. , profesjonalni animatorzy wykorzystują je do postprocesu np. w aftereffect)

Na filmiku można zobaczyć że do animacji jogurtu wykorzystują plugin "Genome Magma Editor" (pierwszy raz widzę coś takiego-to chyba jakaś odmiana particle) ps. wyrenderowanie tej animki kosztowało pewnie w kuj kasy, nie chcę Cię zniechęcać ale skopiowanie tego to w przysłowiowym 1do1 to według mnie "wyprawa na księżyc" good luck

Edytowane przez Pleszer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności