Skocz do zawartości

Co można zamieścić na swojej stronie www?


P.I.W.O.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, a konkretniej chodzi mi o grafikę (rendery). Czy mogę zamieścić jakiś obrazek który powstał na podstawie jakiegoś znaleziska w necie?

Jak mam kilka samochodów wymodelowanych np BMW, Audi itd. To nikt się do mnie nie przyczepi?

To samo odnośnie mebli, ludzi oraz broni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

W 99% przypadków nikt się nie czepi, ale możesz mieć pecha. Z samochodami kilka lat temu była sprawa przed sądem, chyba w Niemczech (niestety akurat nie mogę znaleźć linka). Na logo samochodu jest copyright, nie wiem jak jest jeśli wyrenderujesz bez loga.

 

edit: Daimler i Ford się czepiali.

Daimler Chrysler w roku 2005 zmusił użytkownika forum C4D do usunięcia modelu samochodu. Grozili sądem za naruszenie praw patentowych itp. Dokładniej na ten temat, jeśli znasz niemiecki, http://www.3dmaxforum.net/showthread.php?6973-Daimler-Chrysler-geht-gegen-3d-Modelle

Edytowane przez Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopoki te modele sa robione przez ciebie to nikt nie ma powodu, zeby sie przyczepiac. Jesli sie czyms inspirujesz badz opierasz model o koncept namalowany przez kogos zawsze to zaznacz i najlepiej podaj linka do zrodla. Nikt sie nie przyczepi jesli nie wykorzystasz czyjejs pracy albo zwyczajnie podpiszesz sie pod czyjas praca mowiac, ze to twoje. Zamieszczaj wyjasnienia - a w przypadku mebli, broni samochodow nie masz sie o co martwic - producenci zarabiaja na sprzedazy tych produktow a nie na samym ich wygladzie.

 

@Ania - a to mnie mega zdziwilas :O To moze niedlugo jak zrobie zdjecie sobie gdzie w tle bedzie przejezdzal samochod z widocznym logiem producent pozwie mnie do sadu.. Paranoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wystarczą same tłumaczenia skąd coś wziąłem lub na czym się opierałem i będę czysty. Co do samochodów miałem na myśli całe modele ale bez loga -producenta - i tak logo nie jest ważne bo i tak można poznać po samym wyglądzie co za marka.

Nawet jeżeli się ktoś przyczepi to wystarczy że usunę jakiś model i w tedy będę już czysty. - Okey rozumiem. A co jeżeli będzie to jakaś animacja, w której np jakiś samochód będzie pokazany od najlepszych stron - to też się przyczepią? Przecież to będzie coś w rodzaju reklamy (w ich interpretacji), więc nie powinni się przyczepić w negatywnym znaczeniu.

No chyba że nie mam racji.

Co o tym myślicie?

Czy wy mieliście jakieś problemy tego typu, lub podobne?

 

Coś mi się jeszcze przypomniało - co jeżeli podpiszę każdy samochód jak się nazywa i skąd wziąłem wszystkie dane potrzebne do jego stworzenia - to to mnie usprawiedliwi czy też nie?

Edytowane przez P.I.W.O.
Coś mi się jeszcze przypomniało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to będzie coś w rodzaju reklamy (w ich interpretacji), więc nie powinni się przyczepić w negatywnym znaczeniu.

A jak początkujący pokaże pogięty model auta z niepoprawną siatką, to też coś w rodzaju reklamy? Chyba nie.

Interpretować można różnie.

Większość producentów się nie czepia, to raczej wyjątki, ale warto sobie zdawać sprawę że mają podstawy prawne się czepić.

 

Nezumi - logo na zdjęciu byłoby produkowane oryginalnie przez nich, to co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności