Skocz do zawartości

Monitor do ok. 1000 PLN


fredzik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Przymierzam się do kupna monitora w budżecie do ok. 1000zł.

 

 

Główne zastosowania:

- 3ds max

- PS

 

 

Waham się pomiędzy :

1. NEC MultiSync EA224WMi

 

 

2. Iiyama 24" ProLite XB2485WSU-B1

 

 

3. Iiyama PROLITE XB2483HSU

 

 

Przede wszystkim zależałoby mi na :

- komforcie pracy - żeby nie męczył oczu

- dobrym odwzorowaniu barw

 

 

Jakie jest Wasze zdanie na temat matryc IPS vs. AMVA+

Czy mieliście już jakieś doświadczenie w pracy z tymi monitorami?

 

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Miałem do czynienia z Iiyamą XB2483HSU właśnie dzięki pozytywnym opiniom z tego forum i wytrzymałem z nią jakieś pół godziny, po czym szybko poleciałem do sklepu, żeby ją oddać. Po kilkunastu minutach kalibracji na stronie http://www.lagom.nl/lcd-test/ byłem w miarę zadowolony z wyników, jednak zupełnie nie przekładały się one na wygodę użytkowania. W praktyce prawa strona ekranu świeciła na niebiesko, lewa na żółto, czytanie tekstu męczyło wzrok na każdym poziomie ostrości, do tego obraz był wyprany z kolorów, w skrócie to zdecydowanie najgorszy monitor z jakim miałem do czynienia. A co najśmieszniejsze, na bieżąco porównywałem obraz ze starym Benq 22" na matrycy TN kupionym parę lat temu za niecałe 400zł i mimo, że wcześniej nie byłem z niego jakoś specjalnie zadowolony, tak przy Iiyamie lśnił jak Ferrari przy Polonezie. Jednym słowem - ODRADZAM, zdecydowanie!

 

Teraz kolejna Twoja propozycja, NEC, heh, widzę, że idziemy podobną ścieżką bo właśnie na ten model wymieniłem Iiyamę, tyle że z przekątną 24". W porównaniu z poprzednim wynalazkiem wypada jak dzień do nocy. Po wstępnej kalibracji kolory są żywsze, bardziej naturalne, czcionki wyraźniejsze, ogólnie naprawdę daje radę i byłbym z niego bardzo zadowolony, gdyby nie dwa szczegóły. Pierwszy to zapewne zwykły pech, bo matryca jest u mnie nierówno podświetlona, przez środek w pionie biegnie ciemniejsza smuga widoczna szczególnie na białym tle (dobre do testów), ale liczę na to, że zostanie po prostu wymieniony w ramach gwarancji. Jednak drugi to już objaw, na który narzeka wiele osób, mianowicie migotanie ekranu. Część użytkowników pisała, że to widzi, inni, że jest to niezauważalne, dlatego postanowiłem zaryzykować i sprawdzić na własne oczy. Niestety, dla mnie jest to zauważalne i na dłuższą metę męczące, zwłaszcza, że im bardziej przyciemniony ekran tym mocniejsze migotanie, a że ciężko pracować na jasności wyższej niż 15% to nie ma jak od tego uciec.

 

Dlatego polecał bym Ci raczej jakiś monitor Eizo z serii EV, która jest stworzona do długiego gapienia się w ekran bez męczenia oczu. Sam pewnie sprzedam za jakiś czas NECa i możliwe, że przesiądę się na EIZO EV2455. Wcześniej miałem okazję pracować na starszym modelu - EV2436 i byłem bardzo zadowolony, ale pomyślałem, że może znajdę coś podobnego do domu w niższej cenie... błąd :)

 

Polecam jeszcze na deser poniższy wątek, o ile już go nie wertowałeś:

 

http://mva.pl/viewtopic.php?f=40&t=152

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci natomiast polecam zamówić sobie po kolei te monitory które wybrałeś i je przetestować w domu zawsze masz 7-10 dni na zwrot. Dwa nie kalibruje się monitora na stronach internetowych :) do tego są odpowiednie urządzenia :). Natomiast co do wymienionego powyżej eizo to jest to typowy monitor biurowy w sumie za sporo kasy jak na klasę i zastosowanie tego sprzętu każdy monitor z początkiem flexscan tak się nadaje do grafiki jak każdy monitor budżetowy tylko odpowiednio drożnej kosztuje za napis na obudowie :) Jesli miałbym wydać koło 2k na monitor jakim jest flexscan to wolałbym dołożyć około 300pln i kupić http://wzorniki.eu/opis/6574465/eizo-coloredge-cs230--colornavigator--kaptur.html

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Z racji tego, że mój wysłużony Gateway wydaje ciągłe dźwięki wysokich częstotliwości zdecydowałem działać się szybko i zamówiłem XB2483HSU. Loozack zaskoczyła mnie Twoja relacja bo czytając wcześniej na forum w podobnych wątkach nie skarżył się na Iiyama PROLITE XB2483HSU więc zakładam wariant optymistyczny, że trafił Ci się felerny egzemplarz.

Zdecydowałem, że w najgorszym razie czeka mnie scenariusz Skalpela ze zwrotami, a potrafi to być upierdliwe.

Być może uda mi się porównać go z Nec MultiSync EA244WMi. Tak czy inaczej jak już go uruchomię dorzucę swoją cegiełkę do opinii o tym produkcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ten monitor dwa dni temu. Zaobserwowane w trakcie użytkowania:

- równomierne podświetlenie matrycy, jedynie w przypadku wyświetlania szarości przy bocznych krawędziach widać jaśniejsze paski 5-10mm jednak nie rzuca się to w oczy nie przeszkadza, a przy wyświetlaniu czerni ten problem nie występuje

- gradienty wyświetla całkiem ok. żadnych przebarwień na przejściach (co występowało na poprzednim monitorze). Widać lekkie przeskoki na gradiencie ale nie wiem czy to wina samego obrazu czy monitora, nie mam porównania z profesjonalnym sprzętem.

- wyciąga dość dużo ciemnych tonów tak że w ciemniejszych miejscach widać więcej szczegółów.

 

Jak dotąd jestem zadowolony i raczej nie będę go zwracać. Jak za tą cenę wydaje się to rozsądny sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności