Jump to content
Sign in to follow this  
setter14

Pomoc w renderingu

Recommended Posts

Witam serdecznie, siędze od wczoraj rana nad tym renderem, zrobiłem chyba z milion próbnych i nadal efekt jest bardzo fatalny.Pracuję na laptopie, obraz nie jest za dobry ale nadal brak ostrości na tym renderze, detali itd itp. Proszę Was - Was bardziej doświadczonych o dyskusję/pomoc z tym renderem, co zmienić w ustawieniach, co odznaczyć/zaznaczyć i dlaczego. Z góry dziękuję za pomoc, Wierzę że ten temat rozjaśni mi trochę kwestię ustawień VRay`a.

 

ustawienia.jpg

 

image.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

zasadniczo co ci dolega w tych dwóch pracach ? Jak dla mnie to obydwa nadaj się jako wyjściówki pod konkretny obrazek tylko z rożnymi efektami świetlanymi jak pora dnia, roku :) Dwa jak zadajesz takie pytanie to dobrze jest podać lub wstawić zrzuty ekranu z ustawieniami samego vraya, światła , kamery, trudno jest się z samego obrazka domyślać co masz jak ustawione :)

IMO masz włączoną opcje ambient occlusion spod vray ja jej nie lubię wole ja nadawać dopiero w postprodukcji, renderując sobie osobny pass ambient occlusion, bo się ma nad nim większą kontrole stosując go w postpro w photoshopie

- popraw zbiegi w kamerze bo ci się odrobinę ściany wywracają

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję za zainteresowanie, patrzę na ten temat, a dokładniej na render bez materiałów; jest taki czysty, wyraźny, bez szumu, ziarna. Zastanawiam się czy ta sypialnia nie powinna też taka być?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlatego napisałem ci abyś wstawił ustawienia bo teraz zasadniczo jest trudno powiedzieć czego masz za mało, kolejna sprawa pewne rzeczy wyjdą tez po dodaniu już shaderów. Nie napisze ci podbij światła i shadery na 256 subdivs bo raz zaorzesz laptopa a dwa mnie zabijesz za to ze ci się renderuje mały obrazek wiele godzin

:) Pamietaj takze ze wielu z nas na forum wrzuca już prace po poprawkach w photoshopie czy tez jego rożnych pluginach

Edited by skalpel3d

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy