Skocz do zawartości

Pomoc w renderingu


setter14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, siędze od wczoraj rana nad tym renderem, zrobiłem chyba z milion próbnych i nadal efekt jest bardzo fatalny.Pracuję na laptopie, obraz nie jest za dobry ale nadal brak ostrości na tym renderze, detali itd itp. Proszę Was - Was bardziej doświadczonych o dyskusję/pomoc z tym renderem, co zmienić w ustawieniach, co odznaczyć/zaznaczyć i dlaczego. Z góry dziękuję za pomoc, Wierzę że ten temat rozjaśni mi trochę kwestię ustawień VRay`a.

 

ustawienia.jpg

 

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

zasadniczo co ci dolega w tych dwóch pracach ? Jak dla mnie to obydwa nadaj się jako wyjściówki pod konkretny obrazek tylko z rożnymi efektami świetlanymi jak pora dnia, roku :) Dwa jak zadajesz takie pytanie to dobrze jest podać lub wstawić zrzuty ekranu z ustawieniami samego vraya, światła , kamery, trudno jest się z samego obrazka domyślać co masz jak ustawione :)

IMO masz włączoną opcje ambient occlusion spod vray ja jej nie lubię wole ja nadawać dopiero w postprodukcji, renderując sobie osobny pass ambient occlusion, bo się ma nad nim większą kontrole stosując go w postpro w photoshopie

- popraw zbiegi w kamerze bo ci się odrobinę ściany wywracają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem ci abyś wstawił ustawienia bo teraz zasadniczo jest trudno powiedzieć czego masz za mało, kolejna sprawa pewne rzeczy wyjdą tez po dodaniu już shaderów. Nie napisze ci podbij światła i shadery na 256 subdivs bo raz zaorzesz laptopa a dwa mnie zabijesz za to ze ci się renderuje mały obrazek wiele godzin

:) Pamietaj takze ze wielu z nas na forum wrzuca już prace po poprawkach w photoshopie czy tez jego rożnych pluginach

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności