Jump to content

3D max + photoshop- postprodukcja


satach

Recommended Posts

Witam.

 

Wymodelowałem dany samochodzik, wyrenderowałem z alpha channel z białym backgroundem+ cienie+ pare render elementów. Samochód wklejony na tle zdjęcia w photoshopie. Parę rzeczy w post produkcji zrobiłem- ściągnąłem -15 saturacji z samochodu (by nasycenie pasowało do tła), poprawiłem cień, bo ten wyrenderowany na materiale shadow matte był bardziej szary niż ciemny (1- jak mogłem to wyrenderować dobrze, by kolor cienia mi odpowiadał?). Przez białe tło przy renderowaniu musiałem ściąć 1 pixel z obramowania samochodu.

2. Co mogłem zrobić lepiej i jak ?

3. Proszę mi doradzić co mogę zrobić jeszcze by kompozycja wyglądała jeszcze bardziej realnie. Nie chodzi mi tu o kwestie modelowania- jeszcze większej szczegółowości. Proszę o porady na poziomie post produkcji, bo właśnie z tego chcę się doszkolić.

 

 

Plik do ściągnięcia:

 

https://www.dropbox.com/s/xuyxn38lgd98oa2/FINAL.png?dl=0

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Edited by satach
Link to comment
Share on other sites

Zaprzyjaźnij się z filtrem camera raw correction (szczególnie z opcja poprawek pędzelkiem), którą powinieneś mieć w photoshopie jeśli masz wersje cs6 i wyższą, pobaw się krzywymi, balansem kolorów,wykorzystaj gradienty, pamiętaj że warstwy mają rożne rodzaje oddziaływania nie tylko (standard i screen ). Napisz jakie render elementy wyrenderowałeś popracuj nad materiałem lakieru i felg :)

khMNu79.jpg

Link to comment
Share on other sites

dzięki za odpowiedź.

Co dokładniej masz na myśli poprzez poprawienie lakieru ? Chciałbym, żeby był lekko matowy tak jak teraz. Powiadasz, iż powinienem dodać powłokę ? Jak w vray car paint ?

Do felg faktycznie nie dodałem żanego specjalnego materiału.

Zabieram się zaznajomieniem się z filtrem o jakim mi napisałeś.

Jeśli chodzi o render elementy to takie podstawowe jak relf/ refra ilumination, raw shadow wire color i coś tam jeszcze. Będę renderować jeszcze raz po poprawie materiału, więc jakbyś mógł mi podsunąć render elementy jakie warto wyrenderować i naprowadzić w jaki sposób jaki powinienem użyć.

Link to comment
Share on other sites

Co do samego materiału lakieru to bym zastosował vrayblend i do niego dopiero sobie wpiął materiał vraycarpaint. Natomiast jesli chodzi o render element warto wyrenderowac vrayextratex z wpięta do niego mapka fallof potem możesz ją wykorzystać jako maskę warstwy np w krzywych albo balansie kolorów

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy