Skocz do zawartości

[3ds] Nakładanie kilku materiałów


Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Chciałem się dowiedzieć czy max oferuje coś co byłoby wygodniejsze do nadawanie kilku materiałów na obiekt niż to co ja do tej pory umiem. Więc, jeśli chciałem jakiejś części obiektu dać inny materiał, jedynym wyjściem było nadanie mu materiału Blend, tego maxowego. Ten z vraya podejrzewam że działa na tej samej zasadzie. Bawienie sie z id, i nakładanie masek. Czy jest na to jakaś inna, wygodniejsza opcja? W Zbrushu jest to rozwiązane świetnie, można malować materiałem, strasznie to ułatwia robotę. WIem, że tego nie uświadczę ale moze jest coś prostszego? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

W materiałach standard 3ds maxa masz Mulit/Sub-Object. Do danych poligonów obiektu przypisujesz konkretne ID a w multi/sub-object do danego ID podpinasz VRayMtl. A malować po obiekcie możesz exportując model do Photoshopa. Na Youtubie jest nie mało tutoriali do tego. Prościej się chyba nie da, a jeśli się da to z chęcią się tego dowiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapowanie i tekstury robie w 3d coat, podszedł mi ten program :) Teraz mnie oświeciło że w Zbrushu maluje się po poly a nie po teksturze :) Czyli w maxie mozna sprayem pozaznaczać i na jedno wyjdzie. Przypisywanie do Id jest spoko gdy materiał ma pokryć cały poly, czasami chce się jakiś element na teksturze :) No nic, więc pozostaje dalej Blend i zabawa z maskami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciągnąłem Substance Paintera i tam jest taka możliwość o jaką mi chodzi. Można normalnie malować materiałem po meshu i zapisuje się to automatycznie do map. Później eksport do maxa i teoretycznie powinno coś z tego wyjść :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności