Skocz do zawartości

Sok

Members
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  1. I w zasadzie tu możnaby wątek zamknąć :) Kupowałem 15 lutego (i to już było drogo), teraz już jest 60% wyżej:
  2. Sok dodał temat → w Galeria
    Wracam z nowym projektem. Chwilę to zajęło ale w końcu dotarłem do końca tunelu ze światełkiem. Głównym założeniem było zrobić około environmentową scenę w klimatach około sci-fi'owych i przy tym poznać się z Arnoldem. Pomysł to mała baza zwiadowcza postawiona na niezamieszkanym terenie nowo odkrytej planety. Cały concept i wszystkie elementy architektury (model+tekstury) mady by me. Poza tym Megascany + KitBash + inne modele (niektóre teksturowałem samemu bo miałem gołe meshe, pozy postaci ustawiałem w kilku wariantach). Kilka materiałów z produkcji wrzuciłem na ArtStation. https://www.artstation.com/artwork/qJ8xxD Niby przesiadka (znając Corone i jakoś tam V-Raya) na Arnolda to nie powinna być fizyka kwantowa a jednak parę razy się zdziwiłem i było z czym walczyć. A bo to nagle potrzebny jakiś scatter więc musiałem chociaż liznąć bifrosta, a to praca z proxy (Arnoldowe .ass) wygląda nieco inaczej (szczególnie z ich materiałami, tym bardziej gdy są użyte do scatterowania). Niemniej fajnie się z tym pracuje i widzę że jest się w co zgłębiać :)
  3. Jestem dokładnie w tej samej sytuacji tyle, że dalej niż w 1/4 podstawki :) Ale na spokojnie, myślę że sensownym deadlinem dla skończenia trójki jest wyjście czwórki więc obstawiam że mamy czas :)
  4. Chyba wydrukuje sobie wszystkie strony tego wątku, wytapetuję tym chatę i już nigdy nie będzie mi smutno :D
  5. No złotousty :D
  6. Również idę tym tropem :)
  7. No @Nezumi – podziwiam, winszuję i trochę zazdroszczę takiego ruchu. Ja osobiście nie bardzo mam przestrzeń na takie akcje, choć korci to bardzo. Mocno trzymam kciuki za pozytywny rozwój dalszych wydarzeń około-zadowodwych :)
  8. Po Iniemamocni 2 było Soul, które moim zdaniem (wiec to subiektywne oczywiście) było więcej niż dobre.
  9. Myślę że nie ma co po raz milionowy iść w dyskusję odnośnie miejsca Blendera w szerokim i dalekim świecie, choć faktycznie w porównaniu do "kiedyś" to dużo się go wszędzie zrobiło (chwali mu się). Niemniej wniosek rozumiem że jest taki, iż Maxowi nagła śmierć raczej nie grozi.
  10. No fakt że wiele tych drobnych zmian było bardzo na plus. No i pojawiły się Open PBR'y czy inne USD, UI'owo tak jak mówisz – też co nieco przydatnego się pojawiło. Znaczy że może trochę przesadzam i stękam na Maxa dla zasady i z przyzwyczajenia? :P Co nie jest niemożliwe bo robię w nim rzeczy których wcale już nie mam ochoty robić, a w śród których rzadko zdarza się zrobić coś nowego.
  11. Ja to się czasami zastanawiam jak długo jeszcze 3ds Max przetrwa a powierzchni. Jakby tak z boku popatrzeć na te update'y to kolejny razy wygląda to smutno – w pierwszej kolejności jako główny trzon update'u wymieniane są ulepszenia modyfikatorów i to raczej tych podstawowych. Można by powiedzieć, że nic wielkiego. I taki stan rzeczy trwa już któryś rok z rzędu. Nawet porównując to do nowości w Majce, Max wygląda przeciętnie. Niby absolutnie cały arch-viz stoi na Maxie ale czy to jest jakiś argument w rozmowie? Ta branża (dalej siedzę w tym g**** po uszy i nie bardzo jest jak wyjść...) jest jakimś małym pryszczem w porównaniu do reszty świata ogólnie pojętego CGI. A zważywszy na to, że w arch-vizie wszyscy z zachwytem wykorzystują AI na potęgę (bo przy produkcji "fotorealistycznych" statycznych obrazków wszystkie Nano Banany i Maginific'i same robią robotę więc zaczyna to być podstawowe narzędzie produkcyjne) to jeszcze moment i SketchUp zupełnie wystarczy (jak nie Paint, takie to skomplikowane...) Nie jestem pewny na ile dużo Maxa używa się jeszcze w produktówce czy automotivie? Czy może w jakichś większych studiach w game devie zostało coś jeszcze z tego softu czy już absolutnie tylko Blender? W postprodukcji ktoś gdzieś coś w Maxie? Czy może po prostu jest tak, że wszędzie go trochę zostało?
  12. No kozak to jest! Weź nie napsuj tylko :P
  13. Brzmi jakbyś mógł mieć rację, aczkolwiek mając na uwadze, że jednak mówimy o kinie rodzinnym to może lepiej że nie ma tam elementu "co do ku***" :p A oceniając to jako kino rodzinne to stawiam Laikę w top 1. Więc wierzę że i stare dziady mogą być zadowolone z oglądnięcia tejże produkcji :) Ps. W dalszym ciągu stawiam samego siebie w pozycji młodego dziada, więc tylko teoretyzuje :P
  14. No to jest mega budujące, że gdzieś tam na świecie jest jeszcze ktoś kto wydłubie takie cudo klasycznymi metodami :) Też na to zwróciłem uwagę - ta dziewczynka to ma normlanie regularnie wory pod oczami. No ale to jest tak wyraźnie widoczne, że może to jest zabieg celowy? Zakładam że dopiero po poznaniu postaci będziemy mogli ocenić celowość (lub jej brak) takiego efektu.
  15. Od dłuższego czasu obserwuje wszystkie materiały związane z tym filmem i ku mojej uciesze, w końcu jest oficjalny trailer. Tak więc nadchodzi nowa animacja Laiki: Ja to mało obiektywny mogę być bo uwielbiam wszystko co wychodzi z tego studia, no ale pięknie się to zapowiada!

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.