Jump to content

Wytłaczanie obiektu.


Jakub91

Recommended Posts

Witam!

 

Jestem nowym użytkownikiem i mam problem w wykonaniu projektu w 3ds max 2013. Musze wytłoczyć obiekt. Mam narysowany obrys splajnem i ścieżkę ale chce wytłoczyć tą ścieżką tylko część obrysu jak zaznaczyłem na rysunku a nie całość. Jest to elewacja budynku i w kilku miejscach jest różna. Czy istnieje taka możliwość? Z góry dziękuje za pomoc.

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Tak na szybko to może spróbuj zaznaczyć interesujące cię segmenty tego spline-a -> detach. A potem bierzesz ten fragment i extrude (bo chyba na zaznaczeniu extrude nie zadziała :( )

 

Edycja: chociaż równie dobrze możesz zamienić ten kształt na edit poly. Zaznaczyć interesujące cię krawędzie i trzymając shift wyciągnąć je do góry. Wtedy masz wszystko jako 1 obiekt dalej.

Link to comment
Share on other sites

Chodzi mi o wytłoczenie obiektu nie tak jak to robi modyfikator extrude ale tak jak robi to modyfikator sweep tzn że możesz wybrać ścieżkę jaką będzie wytłaczać obiekt tylko właśnie problem leży w tym że wytłacza cały obiekt a mi chodzi o wytłoczenie tylko zaznaczonej części na rysunku.

Link to comment
Share on other sites
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy