Skocz do zawartości

Wytłaczanie obiektu.


Jakub91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jestem nowym użytkownikiem i mam problem w wykonaniu projektu w 3ds max 2013. Musze wytłoczyć obiekt. Mam narysowany obrys splajnem i ścieżkę ale chce wytłoczyć tą ścieżką tylko część obrysu jak zaznaczyłem na rysunku a nie całość. Jest to elewacja budynku i w kilku miejscach jest różna. Czy istnieje taka możliwość? Z góry dziękuje za pomoc.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Tak na szybko to może spróbuj zaznaczyć interesujące cię segmenty tego spline-a -> detach. A potem bierzesz ten fragment i extrude (bo chyba na zaznaczeniu extrude nie zadziała :( )

 

Edycja: chociaż równie dobrze możesz zamienić ten kształt na edit poly. Zaznaczyć interesujące cię krawędzie i trzymając shift wyciągnąć je do góry. Wtedy masz wszystko jako 1 obiekt dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o wytłoczenie obiektu nie tak jak to robi modyfikator extrude ale tak jak robi to modyfikator sweep tzn że możesz wybrać ścieżkę jaką będzie wytłaczać obiekt tylko właśnie problem leży w tym że wytłacza cały obiekt a mi chodzi o wytłoczenie tylko zaznaczonej części na rysunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności