Skocz do zawartości

Obiekt 3D : Budzik


gumis_pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

hmmm... co prawda mecenas twej sztuki został wygnany na banicję, ale zawsze może się znaleźc jakiś pajac, który weźmie z niego przykład... więc uważaj z zamieszczaniem takich prac.

nie widzę specjalnej poprawy od czasu autobusu i martwi mnie to. Może za dużo bawisz się na forum a za mało w maxie.

Nie musisz wrzucać każdego budzika który zrobisz. Jak widzisz że jest w nim coś nie tak, to albo poprawiaj go do skutku, chociaż nie polecam na początek tej metody, albo zrób od nowa. Ucz się na błędach. Chyba wiesz, że nikt nie pomoże w tym wątku (chyba, że nie znam tego forum) co do tej pracy, więc zgłoś się na priva (gg, u2u itp. itd.), zacznij go robić od nowa i wrzucaj tutaj kolejne odsłony.

Jeszcze jedno - nie baw się w te nędzne render w scanlinie bo niektórych one naprawdę drażnią, nie można z nich nic wyczytać a wyglądają kiepsko. Jak wrzucasz coś do wipa to zamieszczaj też siatki żeby można było ci coś doradzić.

Naprawdę nie wiem co chciałbyś żebyśmy ci powiedzieli, wrzucasz coś na forum, i sam pewnie nie wiesz po co - nie to , że jestem przeciwny zamieszczaniu przez ciebie prac na forum, ale ... no właśnie niech będzie po nich widać, że poczyniłeś jakiś progres...

do roboty, do roboty, pooglądaj budziki i oróbuj aż do skutku zrobić coś takiego. Kto wie, może to będzie dla ciebie budzik milowy?

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kumam tylko jednego ! dlaczego ludzie nazekaja na scanline ? bo sie w nim trudniej robi ? bo ciezej uzyskac efekt ? bo trzeba dla kazdego bounca ustawic swiatlo , a nie wrzucac tylko skylight i ustawic 2 rzeczy i ogien ?

scanline jest dobry tylko dla ludzi powiedzmy ktorzy maja ogolne pojecie o swiatle oraz ci ktorzy sie poprostu do niego przyzwyczaili z wczesniejszych wersji.

Naprawde odsylam do galerii "Traitora" ktory scalina opanowal genialnie.

 

Co do pracki to staraj sie modelowac a nie robic wszystko z prymitywow bo to do niczego nie prowadzi , naprawde poszukaj tutoriali polecam te z 3dtotal.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie potrafisz zrobić amteriału czy nei potrafisz go przypisać? materaiły szkła i metalu dla mentala robi się bardzo łatwo

a i bez dobrego otoczenia coby te materiały miały co odbijać efekt jest raczej mizerny. Więc robi się lądne tło (ew.mapke hdri) lub otoczeni modeluje i wtedy dopiero sie w metal można bawić

PS: Jakiego ty masz kompa że takie "coś" miało by ci zdechnąć kompa po renderze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki slaby to on moze nie jest: Duron 1000Mhz, 256 MB DDRAM, 80GB 7200 2mb chahe :(, Geforce2-32 MB :(. Robilo to jakies 10 minut ale ja jestem przyzwyczajony do ekspresowych renderingow :). Material przypisac umiem tylko nie wiem jakie maja byc wlasciwosci materialu(specular color,diffuse itp...) A nad otoczeniem pomysle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności