Skocz do zawartości

Nowicjusz, wielka prośba o pomoc


hegran

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Forumowiczów :)

Może na wstępie kilka słów o sobie. Moje zainteresowanie grafiką 3D pojawiło się stosunkowo niedawno, więc i doświadczenie jest bardziej niż skąpe. Do tej pory raczej zajmowało mnie działanie w obszarze 2D, jednak ZBrush to zmienia. Ten program, na swój sposób, zafascynował mnie i stąd moja obecność tu, na forum. Myślę, że to miejsce odpowiednie, aby móc nauczyć się obsługi tego programu i być zadowolonym z rezultatów, jakie przy jego pomocy można osiągać. Do rzeczy więc.

Pierwsza moja praca w tym programie, to wymyślony portrecik męski, który prezentuję poniżej. Pomagałem sobie różnego rodzaju tutorialami z netu i jakoś poszło. Jak na pierwszy raz, to nieskromnie przyznam, że raczej jestem zadowolony, choć z pewnością nie uniknąłem błędów :)

mv276_Face.jpg

 

A teraz praca z którą mam kłopot. Postanowiłem "ambitnie" odtworzyć w tym programie popiersie Nefretete (na podstawie fotografii z sieci). I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie jej naszyjnik z którym za wszystkie skarby świata nie potrafię sobie poradzić. Podpowiedzcie więc, jak go zrobić? Czy muszę mozolnie "rzeźbić" każdy jego element, czy jest jakiś prostszy sposób? Poniżej praca na obecnym etapie... bez tego nieszczęsnego naszyjnika.

qe913_Nefretete.jpg

 

Będę bardzo wdzięczny za każdą podpowiedź. Z góry przepraszam, jeśli zrobiłem coś nie tak :rolleyes:

Acha, byłbym zapomniał. Dysponuję dość starą wersją programu (3.5 R3) wiec z pewnością nie posiada on wielu funkcji wersji nowszych. Gdyby jednak udało się jakoś to zmajstrować opierając się na jego możliwościach, byłoby fajnie :)

 

..........................

edit

Pisząc "naszyjnik" chyba nieprecyzyjnie się wyraziłem, bo równie dobrze może to być fragment jej sukni lub inny element stroju. Aby uniknąć nieporozumień wstawiam fotkę tego popiersia.

pe192_Nofretete_in_Berlin.jpg

Edytowane przez hegran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ja bym zrobił tak że:

- zduplikować popiersie

- odciąć tak żeby został tylko 'naszyjnik

- poprawić topologię obiektu żeby linie biegły wzdłóż tych 'równoleżników'

- wrzucić do innego programu (np blender, 3dsmax) i ekstrudować poligony po uprzednim uformowaniu

- wrzucić z powrotem do zbrush.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności