Skocz do zawartości

maly laptop, do modelowania 1800 zł


abdul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

potrzebuję lekkiego laptopa w przedziale 1,5 -2,5 kg ( 13-15 ") , do modelowania ( bez renderów) - głównie 3ds + PS , a powoli przymierzam się również do Zbrusha.

 

Problemem jest to, że nie chcę wydawać więcej niż 1800 zł bo poważniejsze rzeczy robię i tak na PC, a w podróży dobrze zagospodarować czas czymś sensownym.

 

1. Pierwsze pytanie czy procesory typu:

Intel Celeron N2820 (2 rdzenie, od 2.17 GHz do 2.39 GHz, 1 MB cache)

Intel Celeron N2840 (2 rdzenie, od 2.16 GHz do 2.58 GHz, 1 MB cache)

nadaja się do płynnej pracy przy prostrzych scenach ?

2. jak wygląda komfort pracy w zbrushu przy 8gb ramu ?

3. mam pewne obawy co do kart graficznych typu Intel HD Graphics, które są montowane w takich malych laptopach czy poradzą sobie przy modelowaniu ? co oznacza "pamięć współdzielona" w ich przypadku ?

 

 

Jeżeli macie jeszcze jakieś uwagi to chętnie wysłucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

celerony raczej sie nie nadadzą do niczego. w teamie z kartami HD tym bardziej. Nie lepiej książkę poczytać w podróży? Albo donos na kogoś napisac, tutoriale sobie nagrać? Zawsze zabierałem ze sobą lapka, by produktywnie spędzać podróże ale po latach zrozumiałem, że to nie działa, bo nie ma koncentracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro na szybko przefiltrowałem laptopa za 1800 z i5/i7 i coś tam jest. Ja mam lenovo G570 z i3 (nie polecam tego modelu ze względu na przypadłości związane z zawiasami i gubieniem śrubek) i jakoś daje radę choć może nie modeluję mega hight poly no ale wówczas kosztował ponad 2000PLN. ZBrusha na razie nie tykam bo padł mi tablet :/. Gdybym mógł wybierać to brał bym z i5/i7. W niektórych można zmienić procesor czy do dać ram jak coś i na Twoim miejscu nie schodził bym poniżej 15" chyba, że głównie programujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności