Skocz do zawartości

dDo a Vray


Araiel

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem z dDo - mianowicie czy ktoś ma może jakiś sposób na to, aby mapki z dDo wrzucić do Vraya, tak aby, powiedzmy, względnie wyglądały? Bo powiedzmy nie zawsze chciałbym uciekać się do używania Toolbaga no i niektóre modele potrzebne są mi do scen, które zrobiłem w 3ds maxie, a tutaj to co wrzucam z dDo jest strasznie mdłe oraz gumowate. W Vrayu brak tej ostrości, wyrazistości oraz kontrastów. We wcześniejszej wersji dDo (tej sprzed wrzucenia wszystkiego w Quixel Suite) transfer tekstur odbywał się w lepszy sposób i to co w nim zrobiłem nadawało się do wyrenderowania w 3ds maxie. Teraz niestety już nie i nie mogę sobie z tym poradzić. Może ktoś mógłby mnie poratować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

deshu, dzięki za odpowiedź. Poszukałem sobie w opcjach kalibracji i niby jest tam możliwość wybrania różnych trybów, tylko chyba coś się u mnie stało z dDo, bo wszystkie speculary obojętnie do jakiego materiału są u mnie czarne. Będę musiał chyba do supportu napisać, czy to jakiś błąd na ostatniej wersji, czy też to się dzieje wyłącznie w mojej instalce. Na chwilę obecną rozwiązałem to w taki sposób, że używam swoich wcześniejszych shaderów z Vraya z ich własnymi ustawieniami (Reflection i Refraction), a z dodatkowych zewnętrznych rzeczy wrzucam tylko diffuse oraz normal mapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności