Skocz do zawartości

Pytania odnośnie zbrusha.


Elijahu

Rekomendowane odpowiedzi

Shalom.Właśnie zaczałem uczyć się obsługi programu zbrush.W tym watku chciałbym zadawać wam pytania,na które nie znam odpowiedzi ;)

1) Jak cofnać dana rzecz używajac jedynie skrótu klawiszowego?

2) Jaki skrót klawiaturowy odpowiada za wył.drugiej kropki,która powtarza wszystko na modelu z drugiej strony?

Edytowane przez Elijahu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak...poczytałem trochę na temat teksturowania ;)

 

1) A jeżeli chodzi o jakieś ustawienia w programie Zbrush np.w preferences,które pomoga/ułatwia pracę...to co warto ustawić?

2) Co daje opcja w dynmesh - resolution?

3) Co daje opcja claypolish?

Edytowane przez Elijahu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) A jeżeli chodzi o jakieś ustawienia w programie Zbrush np.w preferences,które pomoga/ułatwia pracę...to co warto ustawić?

2) Co daje opcja w dynmesh - resolution?

3) Co daje opcja claypolish?

4) Co daje w stroke freehand?

5) Co daje wł. w brush > automasking > backfacemask?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dynamesh resolution zalezy od sakli obiektu. to tak jakby rodzielczosc ilosc podzialow. Mozesz sciagnac sobie plugin dynasmesh master i wtedy tam ilosc polig sie ustawia.

 

backface masking nie bedziesz skulpcic po przeciwnej stronie jesli powierchnia jest cienka.

 

 

A moze tak przeczytasz cosik na pixologica sotrnie lub instrukcje? translator google i jazda i pelno filmikow tam jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) A jeżeli chodzi o poprawienie jakości pixeli (inaczej to chyba polypaint?),to tylko zakładka geometry w której naciskamy divide i balansujemy pomiedzy low a hight?Czy sa może jeszcze jakieś podobne do tego opcje?Używam także brushy typu smooth - też jest w porzadku.Jednak,gdy zrobiłem nos i trzymajac prawy ctrl + LPM na tle nos strasznie mi się pogorszył.Dziwne :( Niby miało go polepszyć.

2) Czy jest jakiś brush/opcja,która ułatwi robienie dziurek w nosie ;D oprócz zsub?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności