Skocz do zawartości

1 x 27 cali czy 2 x 23 czy moze 4k


ptaszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tez sorrki za brak polskich liter, ale nie mam do nich teraz dostepu.

 

Teraz pytanie.

Do 3D i 2D (Blender, HDR Light Studio, Maxwell, Photoshop)

Polecilibyscie

 

A) 1 x 27" http://www.eizo.pl/monitor/flexscan-ev2736w/

B) 2 x 23" http://www.eizo.pl/monitor/flexscan-ev2336w/

C) 1 x 27" ale 4k

 

Teraz napisze jakie wg mnie sa plusy i munusy i jesli sie myle to prosze poprawcie mnie:

(OSX 10.10)

 

opcja

 

A)

 

+ rozdzielczosc 2560 x 1440 (16:9) rozdzielczosc jak i format wydaje sie optymalny.

+ Rozmiar pixela 0.233 x 0.233 mm jest chyba super.

+ potrzeba kalibracji tylko jednego monitora (jesli w ogole ma to sens przy tej serii EIZO)

 

- umiejscowienie np Maxwella i HDR Light studio i do tego referencji na jedym ekranie jest dosc niewygodne i nieergonomiczne. (moze na El Captain bedzie z tym dzieleniem lepiej)

- na natywnej ciezko bedzie w cos popykac na GTX 670 (ale raczej nie gram bo to OSX)

 

B)

 

+ wygoda pracy na 2 monitorach (jeden 3D a drugi np referencje czy HDR Light Studio)

+ Do internetow mozna uzywac jednego (oszczednosc energii?)

 

- moga byc nieznaczne, ale wkurzajacec roznice w kolorach czy jasnosci.

- zajmuja wieceje miejsca i wala sie wiecej kabli ;)

- rozdzielczosc pionowa do 3D moze byc za mala -1920 x 1080 (16:9)

- rozmiar pixela chyba juz dosc spory 0.2655 x 0.2655 mm

- przy obu wlaczonych wieksze zuzycie energii niz jeden 27"?

 

C)

+ mozliwosc odpalenia RETINY

- za duza rozdzialka bez RETINY na zbyt malym ekranie.

- z RETINA za maly obszar roboczy (jak sie nie myle 1920x1200) wiec to to co mam teraz.

- plotki o meczeniu sie wzroku.

 

Jak cos to prosze o rady i opinie te zaslyszane jak i sprawdzone.

 

Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ja polecam opcję B. Różnica w kolorach bywa znaczna ale od tego jest mózg - przyzwyczai się i nie będziesz tego odczuwał. Jak masz dobrze kable poprowadzone to nie odczujesz. 1080 faktycznie troche mało się wydaje, ale można spokojnie pracować i małe testowe obrazki liczą się szybciej, a viewporty kręcą płynniej. Ja miałem stawnowisko z 3monitorami do stacjonarnego, laptopem z dodatkowym monitorem i drugim laptopem od obsługi np. dzwięków i rachunku za prąd były zancznie niższe niż gdybym oglądał w tym czasie telewizor. Ale to subiektywny osąd, bo nie mam telewizora by porównać - wnioskuje po rozmowach ze znajomymi o rachunkach.

Do internetu i mediów lepiej mieć osobną maszynę.

 

Setupu już nie mam, bo za dużo podróżuje i przerzuciłem się na laptoki. A ten 4k to przypadkiem nie lusterko? 1080 nie nadaje się do pivotowania. sprawdzone. Chyba, że magisterke piszesz i musisz mieć podgląd na cała stronę, bo do dizajnu 1080 za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam opcje B z pewną modyfikacją. Czyli 2 monitory w ratio 16:10 z rozdziałką 1920x1200. Mam taki setup w firmie i sobie bardzo cenię. Te dodatkowe 120 pixeli robi ogromną różnice w wygodzie użytkownika, również lepiej ci się będzie pracowało przy obróconym ekranie. Wyjdzie drożej ale nadal powinieneś się zmieścić w kwocie mniejszej niż jeden monitor 4k. Dodatkowy plus jest taki że możesz podpiąć pod jeden monitor inne sprzęty i się przełączać jak masz potrzebę. Komp do renderu, laptop, konsola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz mialem kupowac 2x EV2455, ale byly tylko biale. Wrocilem do domu przemyslalem jeszcze i zamowilem jednak EIZO CS240. A niebawem dokupie cos mniejszego jako drugi. Moze nie najpiekniejsza opcja ale do grafiki chyba troszke lepiej.

 

Dzieki raz jeszcze za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności