Skocz do zawartości

Exterior: Osiedle domów jednorodzinnych


Hagerad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym przedstawić wizualizacje do mojej pracy inżynierskiej oraz prosić o uwagi nad czym powinienem popracować. Z perspektywy czasu widzę, że okna domów to chyba najsłabszy punkt wizualizacji.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Odbicia w oknach rzeczywiście mogły by być bogatsze.

 

Drugi obrazek w tej chwili jest strasznie jednoplanowy - obie elewacje są oświetlone, przez co sprawiają wrażenie płaskich.

Przesuń kadr w lewo, daj drzewo z lewej strony i światło z lewej strony. zachowasz cień na pierwszym planie i lepiej wyeksponujesz bryłę budynków.

No chyba że celowo chciałeś je w ten sposób pokazać.

 

Odpuść sobie ptaki - straszne się to już przejadło, brakuje jeszcze tylko wszędobylskich przelatujących samolotów pasażerskich i dzieci z latawcami. Mniej znaczy więcej.

Architektura powinna grać pierwsze skrzypce, nie dodatki na trawniku (co nie znaczy, że w ogóle mają się nie pojawiać) :)

 

Generalnie natomiast jak na wiz do inżynierki to nie jest źle :)

Jeśli dysponujesz większą ilością czasu to zróżnicuj trawę- skala, odcienie.

Podobnie sprawa ma się z drzewami - różne odcienie zieleni, całość będzie bardziej atrakcyjna.

 

Wrzucaj apdejty.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odbiera się w ogóle że to ma być osiedle w tym momencie masz dwie bryły pokazane z dosyć dziwnej perspektywy w wysokości osoby kucającej w trawie tak można przedstawiać pojedynczy domek do katalogu bo zatracasz w ten sposób efekt głębi odległości. Na pewno tworzyłeś plan zagospodarowania przestrzennego osiedla znacznie lepiej by było jak byś pokazał domki na nim. Dwa kamerę umieścił na wysokości osoby będącej na pietrze budynku ( zaraz się odezwa przeciwnicy robienia ujęć z gałęzi ) ale przy przedstawianiu kilku budynków przy tak ustawionej kamerze masz lepsza perspektywę i domki nie zlewaj się w jedna bryłę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu troche pofilozuje.

 

Jezeli to ma byc praca dyplomowa z architektory, to w zaden sposob sie nie broni.

Ani technicznie rendery. Ani estetycznie kadry, czy pomysl. Ani design budynku.

 

Co do tego ostatniego to jestem zagorzalym przeciwnikiem sztuki dla sztuki szczegolnie w architektorze.

Projektowanie bunkrow - bo sa trendy i to takie ala XXI wiek - ktorych nikt nigdy nie wybuduje, bo po prostu sa przydkie - nie ma sensu.

Jezeli ktos mi powie ze jako architekt ocenia taki bunkier za cudowny nowoczesny wyraz ewolucji w budownictwie, a Ja sie nie znam to odpowiem tak: w tym maja mieszkac ludzie, niekoniecznie architekci, a i sasiedzi w duzej czesci nie beda architektami wiec moze tez jak ja nie docenia kunsztu i po prostu instyktownie bede oczekiwac ostrzalu z okien bunkra :)

 

Wylalem zolc na sztuke nowoczesna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bolitic dlatego tez takich bunkrów nie widzisz na co dzień a już na pewno nie w formie całych osiedli :) i Dlatego zasadniczo przeważaj projekty w stylu dworkowym jeśli bardziej nowoczesny styl to i tak nie w stronę bunkra, dwa konstrukcje bezokapowe nie są jednak na nasze warunki klimatyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności