Jump to content

3ds Max - Dostosowanie Enviormentu - tła do każdej kamery z osobna


Lemeridien

Recommended Posts

Witam, mam taki problem - Czy jest możliwość dostosowania tła dla każdej kamery z osobna? Kiedy używam Batch rendera - zawsze tło nie wychodzi idealnie i nie da się tego zrobić z poziomu ustawień samego Enviormentu w materiał editorze... Czy jest jakaś inna możliwość dostosowania tła dla każdej kamery oddzielnie? żeby każde ustawienie nie miało wpływu na widok tła z innej kamery?

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi tylko o widok tła, radzę wyrenderować z kanałem alpha i dodać tło w programie do postprodukcji (Nuke, Fusion, ew. Blender) lub 2D jeśli to tylko still (typu Photoshop, Gimp, Krita itp.)

 

Jeśli chodzi o Environment do odbić, refrakcji i GI, to istnieje dość zaawansowany plugin do Maxa http://rpmanager.com/

i jeśli takich scen masz sporo, warto się nad tym zastanowić (można tym zmieniać dowolne ustawienia sceny, rendera, obiektów, można do różnych passów lub ujęć włączać różne X-ref scenes, do dużych projektów naprawdę polecam).

 

Jeśli tych renderingów jest tylko kilka, to działanie przez RPManager by było strzelaniem armatą na muchy, wtedy przygotuj kilka tych Environmentów i po prostu przed renderingiem z innej kamery przełącz na inny, albo ustaw sobie kilka plików .max tylko z kamerą, światłami i odpowiednim Environmentem i wciągaj scenę jako X-ref scene.

Edited by Ania
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy