Skocz do zawartości

Program do robienia skryptów/opisów materiału wideo.


gnacik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam duuuużo materiału wideo, który muszę opisać. Nazwa pliku, krótkie streszczenie no i najgorsze, a raczej najbardziej czasochłonne ...timeline. Po prostu muszę obejrzeć całość, a później w Excelu wklepać coś typu "3:15 - kura zniosła jajko, ale po chwili do kurnika wpada lis i zjada kurę", potem wiersz niżej "3:48 - Z jajka wykluwa się mały pisklak, niedługo pomści swoją matkę".

 

No i generalnie bardzo męczące jest oglądanie, cofanie, obejrzenie "interesującego fragmentu, w którym COŚ się dzieje" i dopiero wtedy wpisywanie tego do Excela. No i czy jest jakiś program, którym można to przyśpieszyć. Idealne byłoby coś takiego, że np. oglądam film, mam swój "fajny" fragment i np. klikam w Excelu na komórkę gdzie wpiszę sobie zakres czasowy, ale sam opis mogę powiedzieć już słownie, aby nie wklepywać tego ręcznie tylko program zamieniłby to na tekst. A może w ogóle są jakieś bardziej przystosowane programy do ułatwienia sobie takiej pracy?

 

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc, bo teraz przerobienie 15-minutowego filmu potrafi mi zająć nawet godzinę :-/

 

Jakby co to posiadam pakiet Master Collection CS6, więc może jakiś plugin?

 

Pozdrawiam,

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Pomyśl o użyciu programu do robienia napisów do filmów jak na przykład SubEdit Player. Są to programy stworzone do integracji tekstu z wideo z wieloma ułatwieniami. Potem możesz zapisać to w jednym lub wielu ze standardowych formatów napisów tak aby Excel zaimportował Ci to i rozłożył w kolumny i wiersze.

Co do eksportu napisów:

Sa formaty oznaczające wg czasu, lub klatki filmu, możesz zapisać w obu formatach i po imporcie będziesz miał jedno i drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności