Skocz do zawartości

Zestaw PC: 4000-4250 zł


p4vciospl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym złożyć nowy zestaw komputerowy który używany będzie głównie do pracy w Cinemie 4D jednak chciałbym się nauczyć również 3ds Maxa oraz After Effecta i na razie przekonany jestem jedynie co do procesora oraz obudowy natomiast jeśli chodzi o pozostałe podzespoły to bardzo bym prosił o pomoc. A więc:

 

CPU: i7-6700k

Mobo: może MSI Z170A Krait Gaming lub MSI MSI Z170A GAMING PRO albo Asrock EXTREME4 albo jakiś Gigabyte?

RAM: Myślę że wystarczy na razie 16GB i w porządku będzie np. 2400MHz i CL15? I czym różnią się te Kingstony od G.Skill poza ceną?

SSD: Np. Toshiba Q Series Pro 128GB tylko czy warto wydać prawie 300 zł tylko po to żeby szybciej ładował się system oraz aplikacje?

HDD: Tutaj jakiś 1TB np. Seagate

Obudowa: Zalman R1 lub SilentiumPC Alea M50 (i do tego np. Gigabyte GA-Z170M-D3H)

GPU: Rendering GPU mnie nie interesuje i zależy mi jedynie na tym aby mieć płynny viewport przy jakiś większych projektach (wizualizacje budynków) i czy wystarczy np. GTX 950 czy też dołożyć trochę do GTX 960 (2GB czy 4GB)? Bo na GTX 970 w tej chwili mnie nie stać i nawet nie wiem czy byłaby jakaś duża różnica w działaniu viewportu między 950/960 a 970.

Zasilacz: Np. XFX Pro Series 550W będzie ok w przypadku 6700k i GTX 960? OC póki co nie mam w planie ale w przyszłości pewnie trochę się z tym pobawię.

 

Z góry dzięki za pomoc ; )

Edytowane przez p4vciospl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki a więc zasilacz zostawiam ten który podałem i na SSD też pewnie się zdecyduję ale jeśli chodzi o obudowy to wolę raczej prostsze konstrukcje chociaż ta też wygląda ciekawie i solidnie a teraz jeszcze kwestia tej karty graficznej: wziąć GTXa 950 za niecałe 700 zł czy GTXa 960 za około 900-950 zł? Warto dopłacić czy raczej nie będzie różnicy w szybkości działania viewportu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak sobie myślę że może jednak warto zainteresować się tym renderingiem na GPU i kupić słabszy procesor + GTX 970 albo i7-6700k + GTX 970 z dopłatą ale na razie bez dysku SSD bo wtedy musiałbym wydać na wszystko prawie 5000 zł a bez SSD około 4500 zł i tyle może bym jeszcze uzbierał a więc kupić i7-6700k + GTX 970 ale bez dysku SSD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem własnie po wymianie komputera na nwoy z dyskiem ssd i namawiam Ciebie abyś kupił dysk ssd bo różnica w komforcie pracy jest kolosalna. System startuje w minutę a scena z 12mln poly zapisuje się 10 razy szybciej niż na zwykłym dysku. I właśnie z dysku ssd jestem najbardziej zadwolony bo co do reszty to na pewno też jest na lepsze ale czy karta 2GB czy 4GB albo czy procesor z 8 wątkami czy z 12 to tej różnicy aż tak nie widać. Przy renderowaniu procesorem i tak trzeba czekać . render nie zrobi się w minutę.

Więc wydaj na ten ssd i pozmieniaj priorytety zakupu części na korzyść ssd.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rendering GPU mnie nie interesuje

 

w zupełności wystarczy GTX750Ti 2GB - ciche chłodzenie i niskie TDP.

 

XFX Pro Series 550W będzie ok w przypadku 6700k

 

wystarczy nawet dobre 450W, a tak to 550W to maks.

 

w porządku będzie np. 2400MHz

 

6700k ma kontroler maks. do 2133Mhz i takie wystarczą, tanie i z chłodzeniem nie za wysokim, CL patrz dla 2133, ale to nie jest tak ważące.

 

SSD: Np. Toshiba Q Series Pro 128GB

 

SSD, może być 128GB, ale pomyślałbym o 256GB (nie najdroższy), nawet rezygnując z HDD lub biorąc już najtańszy! HDD, a HDD 1TB, może jednak WD Red, bo cichy, ew. ten najtańszy.

 

Nie zapomnij o chłodzeniu CPU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem własnie po wymianie komputera na nwoy z dyskiem ssd i namawiam Ciebie abyś kupił dysk ssd bo różnica w komforcie pracy jest kolosalna. System startuje w minutę a scena z 12mln poly zapisuje się 10 razy szybciej niż na zwykłym dysku. I właśnie z dysku ssd jestem najbardziej zadwolony bo co do reszty to na pewno też jest na lepsze ale czy karta 2GB czy 4GB albo czy procesor z 8 wątkami czy z 12 to tej różnicy aż tak nie widać. Przy renderowaniu procesorem i tak trzeba czekać . render nie zrobi się w minutę.

Więc wydaj na ten ssd i pozmieniaj priorytety zakupu części na korzyść ssd.

Pozdrawiam.

 

No ja jakiś czas temu miałem podobny dylemat i tutaj zdecydowanie inwestowałbym w procek albo grafike. Pracuję na kompie z ssd w pracy, w domu mam bez ssd i tak szczerze nie ma jakiś większych problemów ani kolosalnej różnicy. Duzo ważniejsze są dla mnie szybsze podglądy czy prevki, bo tego robi się bardzo dużo w ciągu dnia a to czy się max szybciej włączy czy nie no to serio jest kwestia tej minuty i potem pracujesz. Jeżeli się jakoś bardzo skacze między scenami czy coś no to może rzeczywiście, ale dla mnie to jest niezauważalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSI Z170A Krait Gaming lub MSI MSI Z170A GAMING PRO

 

nie wiem po co taką rozbudowaną i drogą płytę bierzesz skoro nie interesuje Cię rendering GPU - to są płyty na dual GPU dla graczy, zastanowiłbym się raczej nad wersja Micro-ATX jakiejś znacznie tańszej płyty tylko z radiatorami na bloku zasilającym. Wracając do karty graficznej to zastanowiłbym się nawet nad sensem tego zakupu, skoro jest w 6700k taki Intel HD 530, ew. brał pod uwagę najtańsze warianty nowych układów ATI (R7 370 256bit) lub NVIDIA (GTX950) z 2GB DDR5 maks. do 600zł. Cinema4D działa b.ładnie na ATI, nawet chyba mniej problematycznie niż na GTX - ostatnio były jakieś zwisy viewportu na kartach NVIDIA.

 

Lepiej kup dobre chłodzenie do 6700k i zasilacz z mocną linią dla procka od 450W do 550W :)

 

PS. z obudową też nie przesadzaj, 200 zł to jednak sporo, a przecież nikt z tego nie będzie strzelał, tak naprawdę wystarczy obudówka Micro-ATX za ok. 100 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Chwilowo odłożył mi się w czasie zakup komputera i z powodu pewnych problemów finansowych obniżyła się trochę kwota którą mogę wydać i co sądzicie o TAKIM zestawie?

 

Zamiast i7-6700k wziąłbym i7-6700 bo i tak na razie raczej bym nie podkręcał a za kilka lat kupi się znowu coś nowego i tylko nie wiem czy aż taka płyta jest mi potrzebna czy może raczej wziąć np. coś na chipsecie B150? Co do dysku SSD to póki co niestety raczej muszę się bez niego obejść ale najważniejsze są czasy renderingów a tak ja napisał rdawlud SSD na to wpływu nie ma i jeszcze pozostaje kwestia GPU i zobaczę jak będzie to wszystko działać na tej zintegrowanej grafice i jeśli będzie skakać viewport to dokupię GTX 750 Ti lub GTX 950.

 

Aha no a bez chłodzenia CPU (z racji tego że procesor często będzie pracował na pełnych obrotach w trakcie renderingów) raczej się nie obędzie, zgadza się? I takie które jest w koszyku wystarczy? No i dzięki wszystkim za pomoc : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zintegrowana karta to szajs nie daj sobie wmówić ze bedzie dobra do programów graficznych. Rozmawialem ostatnio z kolega z forum i ma GTX 750Ti i substance painter muli. Ja bym na twoim miejscu poszukal GTX970 a jak nie to 960 bo ma wiecej RAM niz 660. Ja bedziesz robil duze tekstury i jescze na warstawch malowal to zoabczysz po co jest potzreba dobra karta graficzna, bo jak nie uzywasz Octana to i tak raczej bedzeisz renderowal na CPU a na karcie graficznej co najwyzej robil prewizki np za pomocan V-ray RT ktory sluzy tylko i wylacznie do podgladu. Plyte glowna jesli myslisz kiedykolwiek o upgradzie CPU to musi miec dobra sekscje zasilajaca z dobrym chlodzeniem. Wiec nie najtansza powiedzialbym ze pod i7 800-1000pln wypadaloby wydac, do tego dochodza ograniczenia RAM. Pamietaj ze by obslugiwac powyzej 16GB to trzeba musi byc Professional Windows. Dys SSD mozesz sobie kupic potem i moze lepiej kupic wiekszy. Mam 128. Czesc dysku idzie na Swap np drugie tyle co RAM. Jak przy wypalaniu textur zabraknie Ci ramu to idzie SWAP z dysku. Mi w pracy 32GB zjadl Mudbox jak wypalalem do kilku tile i 5GB swapu i crash wywala sie. RAM w karcie graficznej tez jest wazny jak texturujesz bo zjada go dosc szybko.

Nie kupuj plyty Gigabyte czesto robia naowe rewizji potem sie okazuje ze jednak wczesniejsza rewizja nie obsluzy nowszego procka etc.

Nie jestem mistrzem hardware pisze z punktu widzenia uzytwkonika na podstawie doswiadczen z domu i z pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dużo renderujesz to nie należy oszczędzać na chłodzeniu procesora dwa pamiętaj to jest też dbanie o własne uszy szczególnie jak się siedzi godzinami przy komputerze pracującym jak suszarka. Docelowym chłodzeniem byłaby noctua nh-d14 lub 15 natomiast jeśli nie masz aż takiej kwoty do wydania zerknij na http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermalright-hr-02-macho-120-rev-a-tr145-621401/ Co do płyty głownej ewidentnie szukaj płyt Asusa niestety tak jak Sebastian napisał jest to wydatek miedzy 600 a 800 pln np ASUS Z170 PRO GAMING lub któraś z serii Maximusa. Co do grafiki to zapomnij o kartach zintegrowanych szczególnie ze bazują one na ramie komputera a niestety ddr4 ma bardzo wysoki współczynnik Cl i to na pewno odbije cisie na pracy samej karty. Nie brałbym żadnej karty opartej na szynie pamięci 128 bit prędzej gtx 760 niz gtx 960. Dwa to prawda karty AMD bardzo dobrze pracują w C4D i lepiej się tam sprawują od GTX. Co do 3d maxa miałem kilka AMD kart graficznych żadnych z nimi problemów mimo ze zna forum kilka osób się skarżyło , nie ma także najmniejszego problemu z odpaleniem na nich VRay RT z opencl trzeba tylko pobrać odpowiednie sterowniki z SDK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do czego będzie mi potrzebna aż taka płyta główna? Np. TAKI ASUS nie wystarczy? No bo do i7-6700 (bez k) Z170 jest chyba niepotrzebne a gdy za kilka lat będę chciał kupić nowy sprzęt to pewnie na jakimś nowym chipsecie a jeśli chodzi o GPU to którą z kart AMD byście polecali biorąc pod uwagę moje zastosowania (wizualizacje wnętrz oraz budynków) oraz stosunek jakości do ceny? Wystarczyłby np. R7 370 czy lepiej dołożyć do R9 270x lub R9 380? Z tym że taki R7 370 cenowo jest na poziomie GTX 950 a według benchmarków jest około 20% słabszy natomiast R9 380 wydajnościowo wypada podobnie w stosunku do GTX 950 jednak jest o 100-200 zł droższy więc ten GTX 950 na pewno by się nie nadawał do moich zastosowań?

Edytowane przez p4vciospl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) w zupełności wystarczy ten Asus w Micro-ATX do i7-6700k, ma radiator na sekcji zasilania, także względnie nawet w OC da radę na i7, ale Ty nie jesteś zainteresowany OC. Fajnie, bo ma złączę M.2 na przyszłość do SSD. Kup dobrą pastę i chłodzenie do CPU także możesz wtedy renderować dzień i noc. Co do karty graficznej, możesz zawsze później dokupić jak będą jakieś problemy ze współpracą programu ze sterownikami Intel'a w Intel HD 530.

 

PS. owszem GPU korzysta z pamięci wspólnie z CPU w Intelu, na pewno wolniej operuje, bo dzieli pasmo z CPU - który ma wyższy priorytet, ale tych tekstur nie przesyła z pamięci RAM do żadnej pamięci karty GPU przez PCIe, także tekstury mogą zalegać prawie na całym RAM... oczywiście jest pewne ograniczenie ilości GB, ale tylko w jednej ramce wyświetlania. Generalnie rozwiązaniem na powolność takiego GPU jest eDRAM (cache L4), ale na ten czas Intel jeszcze szeroko nie stosuje tego rozwiązania i wielkość eDram nie jest jeszcze zbyt imponująca ok. 128MB np: i5/i7-5775C lub Xeon E3-1285/1265 v4... (seria Intel Iris Pro). Zaletą IntelHD pozostaje oczywiście energetyka :). Inną sprawą są programy które muszą być lepiej optymalizowane także do sterowników IntelHD, a na razie temat traktowany jest po macoszemu. Generalnie do FullHD da się pracować na obecnych IntelHD do pewnego poziomu złożoności sceny w zależności od programu - jakości zaprogramowanego viewportu i przystosowania do IntelHD, powyżej rozdziałki FullHD pozostaje tylko karta graficzna...

 

Ogólnie Intel robi spore skoki w GPU wraz z każdą kolejną generacją.

Edytowane przez materalia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zdecyduję się na Xeona 1231 v3 i do tego GTX 750Ti które mogę mieć za jakieś 1650 zł bo za i7-6700 który ma podobną wydajność razem z chłodzeniem musiałbym zapłacić około 1500 zł a tak to za dodatkowe 150 zł będę miał kartę i nie będę musiał się martwić czy za chwilę nie zacznie mi się zacinać viewport no bo mam nadzieję że 750Ti poradzi sobie z takimi małymi/średnimi projektami i tylko nie wiem jeszcze jaką płytę główną wybrać (na B85) tak żeby obsługiwała Intel Turbo Boost bo chyba nie każda płyta to ma, zgadza się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xeon na boxowym chłodzeniu Intela, no nie wiem, dość ryzykowne :). Weź pod uwagę i5-6600K nie z boxowym chłodzeniem - taka sama cena. Na std. Mhz wydajność niewiele (może kilka%) mniejsza od tego Xeona, to jednak 4 mocne rdzenie Skylake ze sporym potencjałem OC i tu ten Xeon okaże się wyraźnie słabszy. Poza tym GPU IntelHD 530 i nowa podstawka 1151, 14nm, DDR4-2133.

Edytowane przez materalia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dalej kurcze sprzęt nie kupiony z tym że póki co bardziej skłaniam się ku Xeonowi + GTX 950 ale jeszcze chodzi mi po głowie żeby kupić jakiś słabszy procesor i do tego GTX 970 i renderować na GPU tylko czy na GTX 970 będzie dużo szybciej niż na Xeonie 1231v3/i7-6700?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cinema4D nie renderuje z użyciem GPU. GTX 970 na innych silnikach renderuje szybciej od tego Xeona, jeżeli można takowe porównanie uczynić, bo nie każdy silnik ma wersje CPU i GPU. Do tego Xeona powinieneś doliczyć chłodzenie, bo BOXowe nie będzie wystarczająco wydajne w pełnym obciążeniu - czyli jakieś +150 zł.

 

Nie lepiej tak ?

 

Procesor Intel Core i5-6600K Skylake, socket 1151, 64bit, 3.9GHz, 95W, cache 6MB, BOX (BX80662I56600K) - 1199 zł

http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-6600k-skylake-socket-1151-64bit-3-9ghz-95w-cache-6mb-box-bx80662i56600k-707264/

 

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 HE1425 - 142 zł

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-fortis-3-he1425-707501/

 

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 750Ti, 4 GB GDDR5, 128 Bit, 2XHDMI, 2XDVI, BOX (GV-N75TWF2OC-4GI) - 625 zł

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-750ti-4-gb-gddr5-128-bit-2xhdmi-2xdvi-box-gv-n75twf2oc-4gi-768073/

 

Razem: 1966 zł

 

Na tym chłodzeniu które ma aż 5 sztuk heatpipe popędzisz tego i5 nawet pewnie na 4.5Ghz. Przy tym procesorze to "kłaniają" się i7 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności