Skocz do zawartości

My piece of the moon


lukasz3467

Rekomendowane odpowiedzi

Oto mój nowy short. Trochę czasu mi zajął. Od zaczęcia prac do teraz minęło dobre 4-5 miesięcy. Co prawda cały wrzesień (a nawet trochę dłużej) za radą Osaela tłukłem różne ćwiczenia w Mayi, które mogliście oglądać w moim poprzednim wątku. Ostatni miesiąc to praktycznie sam render. Masa błędów graficznych wychodziła na każdym kroku. Trochę zagmatwałem sobie sprawę w compositingu w Blenderze. Mimo wszystko jakoś udało mi się to chyba opanować. Na szczęście wykupiłem dość tanio miesiąc na renderfarmie (https://render.st/one/) bo do końca roku bym się z tym użerał na swoim kompie. W międzyczasie podesłałem do Osaela animacje. Wypunktował mi sporo widocznych błędów. Nie wszystko udało mi się poprawić, ale na pewno jest chociaż trochę lepiej niż by było bez tego. Chyba nie ma się co więcej rozpisywać. Zapraszam do oglądania i komentowania :).

 

Vimeo:

 

YT:

[video=youtube_share;AYskpcLsEMw]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gratulacje!

Ilość zmian pomiędzy blokiem, a finalną wersją naprawdę spora. No i poprawki są dobrze wprowadzone :-)

Myślę, że przy następnej okazji już sam zobaczysz jakie błędy wcześniej popełniłeś "i jak w ogóle mogłeś je popełnić!" :-D

 

Jedziesz z kolejnym ćwiczeniem/projektem!

 

Nice!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze. Ciesze się, że się całkiem dobrze przyjęło. Im bliżej końca byłem tym bardziej obawiałem się czy nie będzie kompletnej klapy. Historyjka jaka jest taka jest, może nie ma fajerwerków, ale to już raczej problem tego, że pomysł po prostu był zbyt płytki i nie do końca przemyślany. Przeanalizuje jeszcze raz swoje ćwiczenia, tą animację, komentarze o błędach i biorę się za animowanie.

 

Planuję przez miesiąc lub dwa robić krótkie scenki dialogowe, może jakąś jedna scenę walki. Nic dłuższego, chcę jak najwięcej poeksperymentować.

 

Swoją drogą jak ma ktoś jakieś dobre materiały do polecenia jeśli chodzi o pracę kamery to będę serdecznie wdzięczny, a jak jakieś darmowe to już w ogóle będę zachwycony. Podobnie z oświetleniem pod kontem animacji. Chcę się bardziej zagłębić w temacie.

 

Pomysł na następny projekt już jest, teraz trzeba go dopracować spisać itd, więc akurat przez te 2 miesiące powinno to nastąpić bez większych problemów :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka. Tak, rozważam skompletowane jakiegoś małego zespołu bo myślę, że kolejna animacja wyjdzie coś koło 5 minut i będzie zdecydowanie więcej pracy od strony modelowa. Głównie obawiam się postaci, bo o ile rig ogarniam tak myślę, że stworzenie dobrej postaci (a w tym przypadku będzie ich kilka) wymaga jednak jakiegoś większego doświadczenia w tym aspekcie. Ja to mogę wymodelować jakieś meble itp. postać to jednak grubsza sprawa. Mimo wszystko chciałbym mieć spory wpływ na ogólny wygląd więc chcę się trochę podszkolić zanim będę dyskutował z kimś kto ma o tym większe pojęcie ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, myślę, że jeżeli chcesz robić short jako forma ćwiczeń to skorzystaj z gotowych rigów, najlepiej tych co mają już ogarniętą twarz.

Potem na morphach zmień ciało i przywrapuj jakieś ciuszki.

 

A jak chcesz robić short na festiwale to fakt, trzeba modelować lub zmienić praktycznie nie do poznania - tak żeby się wyróżniały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności