Napisano 10 Styczeń 20169 l Hej, mam problem z vray sun. Mam do oświetlenia scenę na dachu swojego budynku i chciałam to zrobić przy pomocy właśnie vray sun. Na niebie pojawił się taki dziwny szary szum, który całkowicie mi niszczy rendery (światło jest dziwne i do tego ten szary gradient odbija mi się w obiektach). Nie wiem co z tym zrobić, próbowałam od nowa wstawiać to światło i nic to nie dało. Pierwszy raz takie coś mi się zrobiło. I teraz nie wiem, czy mam na coś innego podmienić map environment, czy coś zmienić w samym świetle. Bardzo bym była wdzięczna za pomoc.
Napisano 10 Styczeń 20169 l Może zaznacz specify sun node w vray sky i podepnij swoje słońce pod sun light.
Napisano 10 Styczeń 20169 l Autor Ok, włączyłam specify sun node i jak mam podpiąć słońce? W sensie skąd mam je przeciągnąć?
Napisano 10 Styczeń 20169 l Jak to zaznaczyłeś to przy sun light robi się aktywne więc klikasz na none a potem na swoje słońce i w miejscu none powinna pojawić się nazwa Twojego słońca.
Napisano 10 Styczeń 20169 l To 'niebo' to nie jest niebo. Wygląda jak DISPLACEMENT na jakimś obiekcie. Masz jakiś obiekt nad budynkiem jeszcze? Jakąś płaszczyznę, cokolwiek co jest NAD budynkiem? Od tego musimy zacząć. Potem pomogę dalej jak odpowiesz.
Napisano 10 Styczeń 20169 l Autor Nie, nie mam. Wydaje mi się, że to jest przez jeden materiał, usunęłam go i jeden render się udał, ale potem kolejne już były takie same.
Napisano 10 Styczeń 20169 l Jeśli to nie problem to czy mogłabyś podesłać mi na priv link do modelu dzięki czemu mógłbym zobaczyć co jest nie halo? Nie wiem jak z kompatybilnością... Ja siedzę na max2015 i vray3.0 Możę pomogę...
Napisano 11 Styczeń 20169 l Autor Udało się, trochę na chybił trafił pousuwałam zaimportowane obiekty 3d i wreszcie działa poprawnie. Teraz będę powoli je ponownie dodawać i jak znajdę co to było, to napiszę. Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto