Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
RickDeckard

właściwa praca z opcją Dynamesh w Zbrushu

Question

Przyznam szczerze że nadal nie mam pojęcia jak pracować z ta opcja. Jak wiadomo jest to super rozwiązanie w utrzymania równomiernego zagęszczenia siatki, ale w momencie gdy przeskakuje na kolejny poziom zagęszczenia siatki używając opcji divide musze ponownie aktywować Dynamesh w wyniku czego model przy wysokiej liczbie polyogonów potwornie traci detal i go nieco deformuje. Pomijam już fakt że wyskakuje widoczna siatka, przy teoretycznie dosyć duzej ilości polygonów.

 

Będe wdzięczny za jakies wskazówki, juz mi ręce opadają.

Share this post


Link to post
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Hm, zawsze mi sie wydawalo, ze dynamesh uzywam wtedy, kiedy bardzo rozciagam istniejacy model albo chce zblendowac z nowym elementem w jeden mesh. Zwykle w momencie blokowania, pozniej w czasie scultpu juz nie i jedynie dodaje kolejne podzialy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • 0

A widzisz Reanimator, a może to jest po prostu kwestia doświadczenia ? Twój workflow jest taki że nie pozwalasz sobie na to aby przy późniejszym etapie pracy rozciągnąć jakiś element z głównego bazowego obiektu. Co jednak wtedy kiedy przykładowo coś mi się przypomniało i mam chęć wyciągnąć coś przy dużym etapie zagęszczenia modelu ? Czy zostaje mi wtedy tylko dodać osobno element ? I zasadnicze pytanie czy Dynamesh zawsze działa w ten sposób że pozniej deformuje model. Myślałem że to jest opcja której można użyć w każdym momencie, a wniosek z tego taki że użyć go można tylko na poczatku pracy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • 0

Dynamesh nie nadaje sie do niczego innego niz zrobienia podstawowego ksztaltu. Przy rzezbieniu twarzy, uzywam go momentu w ktorym uzywam symetrii, a potem robie retopo ---> project detail.

 

Detal przy na dynameshu zawsze wyglada kiepsko, o wiele lepszy efekt detali uzyskuje na twarzy, ktora ma 4mln polygonow(retopo + subdiv) niz przy 16mln poly na dynameshu. Dlaczego tak jest ? Nie mam pojecia, pewnie chodzi o siatke, ale to juz jakies spece na pewno Ci powiedza :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • 0
A widzisz Reanimator, a może to jest po prostu kwestia doświadczenia ? Twój workflow jest taki że nie pozwalasz sobie na to aby przy późniejszym etapie pracy rozciągnąć jakiś element z głównego bazowego obiektu. Co jednak wtedy kiedy przykładowo coś mi się przypomniało i mam chęć wyciągnąć coś przy dużym etapie zagęszczenia modelu ?

 

To masz pecha, zdobywasz doswiadczenie i nastepnym razem upewniasz sie, ze zanim wejdziesz w detal masz klepniete proporcje i ogolna forme;)

 

 

Jezeli w momencie dlubania detalu tak bardzo drastycznie chcesz cos rozciagnac, ze nie wystarczy zwykly subdiv (siatka juz powinna byc bardzo gesta przeciez) tylko dynamesh, to winien jest pipeline, a nie narzedzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy