Skocz do zawartości

IRQL_ NOT_ LESS_OR_EQUAL jak zdiagnozować przyczynę??


Gość User190

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Pytanie jak w temacie..

Wczoraj zrobiłem formata - siedziałem do 2 w nocy, zeby postawić system.. a dzisiaj mam problem z BSOD'em - wyskakuje ciagle IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL - jak mam zdiagnozować dlaczego?? System jest prawie czysty - jeszcze nie instalowałem SP1, ani SP2 (btw. reinstalka systemu spowodowana była tym, że mi się SP2 skaszanił podczas instalacji :/). Przez co tak się dzieje??

Kiedyś postowałem, ze mam problemy z wyłączającym się kompem... może wtedy coś się przypaliło?? Nie wiem.. pomóżcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

problem to któreś sterowniki :/ ja miałem taki błąd jak podłączyłem modem ericssona do mojego kompa z win XP (likwidacia serwera) .... i mi się tak resetował przez kilka dni aż znalazłem i zainstalowałem odpowiednią poprawke do windy.

 

ruszałeś coś w hardwarze ostatnio ??

 

ps: service pack 2 to shit :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wszystkie najnowsze sterowniki... oczywiście te, które udało mi się pobrać... :) Tj. nie pobrałem chyba tylko do karty dźwiękowej..

Jeśli to wina sterownika to gdzie znaleźć który sqr... brzydal to?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe gdyby się tak dało sprawdzać ...... ale się nie da :( ja się domyśliłem że to od modemu bo go tamtego dnia pierwszy raz do mojego pc podłączyłem.

możesz próbować wyjmować zbędne elementy z kompa lub wyłączać je w biosie żeby sprawdzić czy przestanie się ... psuć :]

 

a windowsa ile razy reinstalowałeś ?? bo czasami się poprostu źle zainstaluje i trzeba jeszcze raz :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem IDENTYCZNIE. zainstalowalem najnowsze sterowniki do karty dzwiekowej (avance AC'97 the best :] ) bo starsze nie dzialaly dobrze pod winXP (jak reka odjal :] ). blad mozna latwo zdiagnozowac - na niebieskim ekranie oprocz bledu pojawia sie nazwa pliku, ktory ten blad powoduje, spisujemy nazwe tego pliku i w menedzerze urzadzen szukamy go po kolei przy kazdym urzadzeniu - ja swoj znalazlem wlasnie przy AC'97.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. wiecie co??

Wyciagnalem dzis tak z glupa karte muzyczna (mojego kochaniutkiego SB Live 5.1 digital) i zamienilem na tasmie dyski i cdromy... (tja mam ustawione tak:

prim masta: nagrywara LG

prim slave: dysk

sec masta: dysk

sec slave: CD Asus

I o dziwo wszystko dziala... jak sie nie zwiesi to bedzie swieto w rodzinie, tylko co zrobic w takim razie z moim SB?? Lubie miec czysty dzwiek z kompa... a karta z plyty glownej mnie nie bardzo satysfakcjonuje :/

Btw. mial ktos taki przypadek?? Wlozyc spowrotem to SB i sprawdzic, czy sie krzaczy na tak podpietych dyskach?? Nie chce mi sie juz z tym bawic.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy qmam do końca dobrze, ale nie mogę znaleźć tego, czy te porty dzielą przerwania, czy nie :/

 

edit:

Qrde, może mam jakąś zaćmę (co jest możliwe, biorąc pod uwagę to, że nie zakumałem posta Szeryfa), ale nie ma tego :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności